Pneumatske sejalice za kukuruz

Same nešto ne mogu da otvorim ove fotke, odnosno da ih uveličam. Da li možeš da mi ovde napišeš koja je oznaka za štelovanje a da razmak u redu bude 22-23cm? A možeš i za 21cm. Hvala
 
I molio bih iskusne da mi pomognu. Naime drugar ima IMT 558 s kojim mi seje i nodet (sa kutijama za djubre) ali mu ne radi sat za broj obrtaja. Kako on namesti gas i u kojoj brzini da bude a da se kreće npr. brzinom od 8 km/h (da bi sejao kako treba odnosno da bude tačan razmak - bar tako je ovde pisano) i ima ploče sa 22 rupe, ali da ne remeti da sejalica radi kako treba (zbog turbine za vakum). Hvala iskusnima
 
Malo mi je to poskupo za ono što nudi.Konektore možeš kupiti i sam ugraditi jedino ne znam da li smeš išta da budžiš i ugrađuješ zbog garancije.
 
Da li je neko koristio ovo i kako se pokazalo. U novom Fotonu nigde nema izvoda za struju a treba za el kontrolu setve.
[/URL][/URL][/URL]
kolega je zvao elektcara i u samom cosku iza radia izbusio i postavili jednu tropolnu takvu uticnicu ,zbog atomizera i prskalice jer imaju kompjutere. To je puno za takve 4 jer jedna komplet muska i zenska dodje oko 1500din.
 
I ja bih rekao da je preskupo. Zvao sam drugara iz Trgomena i rekao za problem,oni nemaju resenje. Tako da mi je rekao da mogu sam da karabudzim i da ce ostati garancija.U fazonu kupio sam dve nove masine kod vas a ne mogu da ih spojim i koristim,tako da su mi omugucili prepravke.
Zvao sam nekog elektricara docice za vikend da resimo.
 
Dare puno ti hvala za ovu info. Inače sam već jednom prešao spremačem. Ostaje još jednom ali malo pliće. Za sad je ispalo jako sitno i ima rastresite zemlje sigurno preko 10cm. Jedino što ću u narednom periodu posle setve da vidim kakvo će vreme biti pa ću odlučiti da li da povaljam njivu glatkim valjkom.
 
Na naljepnici na sijacici oznaka D2=22.5cm. Oznaka C3=21cm.
U tabelama u prospektu pise D2=21cm( 68.100 biljaka po ha), C3= 19.6cm( 73000 biljaka po ha).. Sta je sad tacno.
 
I mene te tabele bune, nalazio sam nekoliko razlicitih...
Sejem po ovoj sto je na sejalici, odokativno tu je negde, i ako laze nije mnogo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Na naljepnici na sijacici oznaka D2=22.5cm. Oznaka C3=21cm.
U tabelama u prospektu pise D2=21cm( 68.100 biljaka po ha), C3= 19.6cm( 73000 biljaka po ha).. Sta je sad tacno.
Meni piše i na oltovoj i na nodetovoj tabeli sa interneta da je C3 21 cm na 22 rupe pločama, a D2 22,5 cm. Po tom i sijem i štima. Sad ću probat sa 27 rupa, stavio sam na B5 19,3 cm.
 
Aaaa..ma ima lufta u jednoj strani pa ne znam da li ce to otpasti ili mogu posijati jos 30ak jutara?!
 
Nazad
Vrh