Pneumatske sejalice za kukuruz

Kako podmazujete onu osovinicu na gornjim lancanicima na menjacu?posto nema mazalice ja sam komplet rastaviopa podmazao

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Drugar ima problem sa bacanjem djubreta na nodet-ki 4 reda. Kaže lepo očisti i onda sipa mešano i ureu. Krene da seje i posle nekog vremena više djubre ne ide. Kako je uspeo da mi objasni nešto mu zablokira i kida. Da li neko ima rešenje šta je u pitanju za njegov problem?
 
Da li moze da se seje sa olt pneumatskom duga greda 420cm soja na 50 sa 6 redi?!Ja koliko sam vidio da ne moze ali mozda je tko imao slucaj kao ja.Znaci kod mene se markiri izvlace iz grede i sad di je taj jedan red tu je markir dugacak i ne mogu ga koristiti .Redovi su slozeni tri izmedju tockova i dva na jednoj strani i jedan na drugoj e tu di je taj jedan red markir mi ne odgovara a ne mogu ga ni skratiti jer izlazi iz grede ...sta sad?!
 
Da li moze da se seje sa olt pneumatskom duga greda 420cm soja na 50 sa 6 redi?!Ja koliko sam vidio da ne moze ali mozda je tko imao slucaj kao ja.Znaci kod mene se markiri izvlace iz grede i sad di je taj jedan red tu je markir dugacak i ne mogu ga koristiti .Redovi su slozeni tri izmedju tockova i dva na jednoj strani i jedan na drugoj e tu di je taj jedan red markir mi ne odgovara a ne mogu ga ni skratiti jer izlazi iz grede ...sta sad?!
A da gađaš trag sredinom traktora? U ovom slučaju markiri se izvuku za još 70cm.
 
Do kraja je vracen markir u gredu i ne moze se vise skratiti.Na ovoj strani di je dva reda tu ce se moci namjestiti ali na ovoj di je jedan red nema pojma da moze.
 
Pozdrav, ima li neko polovnu agroelektroniku kontrolu setve za prodaju? 4 reda je moja ali ona u kabini je kaput..

Našao kod člana goran g
Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Do kraja je vracen markir u gredu i ne moze se vise skratiti.Na ovoj strani di je dva reda tu ce se moci namjestiti ali na ovoj di je jedan red nema pojma da moze.
To je stari tip markera, uzmi i okreni tanjir da ide sa unutrasnje strane znaci da spoljni deo tanjira bude okrenut prema bateriji...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Imam pitanje za Maju raona, stavio sam pred tockove ispred raonika i sad su normalno povezani tockovi prednji i zadnji u paralelogram.
Kad hocu da podesim npr na 5cm i stoji na betonu zadnji su tockovi spusteni,a prednji jel treba da su 5 ili 10cm podignuti ? Ja sam ih na 10 podigao jer kad se uproseci svaki bude po 5cm dignut, a jedan me ubedjuje da na 5cm namestim.
 
Ja zvao MBV trazio ploce za soju od 104 rupe i na sejalici najmanji razmak sa tim plocama je 2,8 u redu i moze se stelovati do 5,5 .Medjutim oni tamo nemaju tih ploca na stanju kazu da to niko ne kupuje i da svi uzimaju "standardne" od 72 rupe. A sa tim plocama najmanji razmak u redu je 4,2 .... Ne znam da nije to preveliki razmak za soju ?
 
Nazad
Vrh