Pneumatske sejalice za kukuruz

Pozdrav drugari... Kako da podesim nodet sejalicu da mi baci oko 300kg po hektaru djubrivo... Nemam nikakvu tablicu na njoj

Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka
 
Kakav prenos imas?Jel preko zupcanika ili imas prenos preko lancanika,kao sto je i sam menjac na sejalici?Za zupcanike imam semu i mogu je postaviti ovde.
Isto kao menjac na sejalic
19bf09e96068a723b0c021741291d4c7.jpg


Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka
 
Da li je potrebno neko dodatno podesavanje sejalice za suncokret osim promene ploca i podesavanja na menjacu ? Prvi put sejem pa pitam cisto informativno, ne deluje mi da ima tu bilo sta drugo da se dira ali sta znam, mozda treba stelovati vakuum jer je lakse zrno, lupam..
 
Укључиш кардан и вртиш точак и видиш колико зрна хвата на свакој рупи и према томе подешаваш скидаче. Наравно, гас ставиш мало јачи од минимално потребног да држи семе - то кад кренеш да сејеш.
 
Kod mene je prenos preko zupcanika.Kod tebe je preko lancanika.Nazalost nisu iste seme,kod mene se slaganjem zupcanika po kombinaciji brojeva podesava kolicina djubriva.Valjda ce se javiti neko od kolega ko ima semu za tvoj tip prenosa.
Ok... Hvala druze u svakom slučaju, valjda ce se javiti neko

Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka
 
Dok mi je sijao jedan kolega onda pita koliko hocu duboko kad kaze dublje on onda na polugama pusti dole i to je dublje .Nikad nije stelovao dubinu na onim tockovima na sijacici.Sad da li je to tako dobro ili ne.Ove godine sijem sam pa me zanima kako vi to radite?Olt pneumatsku imam.
 
Dok mi je sijao jedan kolega onda pita koliko hocu duboko kad kaze dublje on onda na polugama pusti dole i to je dublje .Nikad nije stelovao dubinu na onim tockovima na sijacici.Sad da li je to tako dobro ili ne.Ove godine sijem sam pa me zanima kako vi to radite?Olt pneumatsku imam.
Dubina setve se podesava na baterijama na nagaznim tockovima...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Dok mi je sijao jedan kolega onda pita koliko hocu duboko kad kaze dublje on onda na polugama pusti dole i to je dublje .Nikad nije stelovao dubinu na onim tockovima na sijacici.Sad da li je to tako dobro ili ne.Ove godine sijem sam pa me zanima kako vi to radite?Olt pneumatsku imam.
Trebalo bi na gredi sa strane da imas kao nivelator da ti masina stoji pravo pa onda sa nagaznim tockovima stelujes dubinu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Svega ima... Pre par godina razgovaram ja sa nekima u selu i pita me jedan kako se izbori ferguson sa 4 reda nodetkom gde je baš uspon. Rekoh treća spora i izadje. Drugi kaže, ma kakvi to, ja kad sejem gde je brdo i kad idem uz brdo ja podignem sejalicu toliko samo da piše... :ROFLMAO: I šta dalje da razgovaramo...

A da ne pričam o toplingu i koliko njih misli da se na njemu šteluje dubina...
 
Ma ja sam kupio nodetku jer jedne godine sejali kukuruz a meni ostalo skoro 2 dzaka dkc od 80000 a trebalo biti knap

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh