Pneumatske sejalice za kukuruz

Ne moze se reci da je nodet losa sejalica....naravno ima dosta boljih, savremenijih ali i nodetka u solidno pripremljenoj njivi poseje odlicno... Jednostavno resena, jeftina za odrzavanje, kad se uradi valjan remont moze posejati prilican broj hektara bez zastoja
Kod nas hoce da zeza ako se spremi njiva ranije pa padne jaka kisa uhvati se kora...tu ona ne moze da useje kako treba ali ko radi na taze ide bez greske
 
Potpuno se slažem za običan Nodet,sejao sa njom godinama i sve je bilo u redu.Kupio planter iz razloga što je teža i diskosna i što sam rešio da više ne sejem sa 539.
 
Nisam imao priliku do sad da naletim na tako tvrdo ili lose pripremljeno da ne moze raona posejati.
Ok, ne sumnjam da je diskosna bolja, ali ja ne bih potcenjivao nodet sejalicu, prosta kao beli pasulj i za svoje godine seje savrseno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@Matić Nemam diskosnu,imam raonicno sr.... ,tj u mom slucaju nodetka ,sto pitas ?.Ja necu hvaliti nesto sto je ocigledno lose samo zato sto to imam u dvoristu,za razliku od mnogih drugih.Oh,masina se odrzava sasvim normalno kao i sve ostalo, ali da je hvalim necu sigurno,nema potrebe da lazem samog sebe a i druge kako je to dobra masina.Kajem se sto kad se kupovala sejalica nisam uzeo jednu planter tip koja se prodavala u istom selu,nesto skuplja je bila,stanje slicno,ulaganja nista posebno,nzm jel bila nodet planter ili kako tacno se zvala,ali imala je lancani pogon ploca i diskosne otvarace ispred raonika.Sto opet nije prava diskosna,ali je dalekooo bolje od jeb..solo raonika,jeb.. ga i ko ga izmisli.
Zasto je raonik i takve sejalice sra....nje? Ne doznajem se, zato pitam....mislim, skontao sam da pisete zbog svakakve pripreme zemlje, da li ima jos nesto?
 
Nisam imao priliku do sad da naletim na tako tvrdo ili lose pripremljeno da ne moze raona posejati.
Ok, ne sumnjam da je diskosna bolja, ali ja ne bih potcenjivao nodet sejalicu, prosta kao beli pasulj i za svoje godine seje savrseno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока


najbolja od najboljih...... uvijek dobro posijala, minimalno održavanje itd itd...... ima boljih, al i ne za tu cjenu...... a zna se, kako se radi priprema za sjetvu kukuruza, suncokreta i soje, koje se najčešće siju s njom.....
 
najbolja od najboljih...... uvijek dobro posijala, minimalno održavanje itd itd...... ima boljih, al i ne za tu cjenu...... a zna se, kako se radi priprema za sjetvu kukuruza, suncokreta i soje, koje se najčešće siju s njom.....
Obozavam je
Za mene odlicno odradjuje posao.
Delova gde hoces, a sve dzabalesku.
Secam se pre kao klinac, deda sejao sa olt mehanickom pa to je beda.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Majevica raona je opet bolje resenje nego Nodetka, a odrzavanje, ne znam sta ima da se odrzava. Ja sam gledao da uzmem majevicu ali nisam nasao raonu nego sve diskosne bile na prodaju, i svi mi rekli da nisu bili zadovoljni. Na kraju odustao i uzeo nodet 6r za par sezona dok se ne uzme neka diskosna.
a17bbc90c8dc16a8088dd90c9a18a80d.jpg


Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
@Milos88_ Pitas za mane raonika spram diska ?,neko strucan bi ti mogao roman napisati o tome ,a inace rekao bih ti da potrazis na netu ako znas malo engleski,ali na veliku zalost u svim modernim drzavama raonik je istorija,jedino sto mozes naci po netu je ono tipa ''vintage type slot openers'' ,tu mozes nesto malo procitati o njima kako su nekad ''radili'' posao sve dok se nije pojavio disk koji ga je oterao u tri lepe u zaborav.Jedna od mnogih prednosti diska spram raonika je postavljanje semena u zemlju po dubini mnogo ujednacenije nego raonik,nebitno kakav je setveni sloj,koje je po meni puno bitnije nego ujednacenost setve po razmaku semena u redu.Takodje 99 prednosti se moze pisati na osnovu zetvenih ostataka gde raonik je djubre ,ali posto se kod nas jos dosta ore,to onda nije bitno,jel.
Ne zelim ja nikog vredjati zaista,jbg nije niko kriv sto je neko veliki fan odredjenih masina,bilo to agromehanika prskalica,imt sejalica,itd itd... ili ovde nodetka.Sta reci ,ko voli nodetke nek vas sluze odlicno i da zarade za jos nekoliko istih,mislim da bi to bilo sasvim fer.
 
Nije samo to,kod nas posle spremanja ako padne neka kiša to bude beton i nema šanse da poseje raona.Najviše sam uzeo Nodet Planter zato što sada pripremim za setvu a planiram da sejem soju oko 20-og maja.Dotle bi trebali da krenu korovi i onda će posle setve a pre nicanja ići 3l/ha Total +Max 51.Na našoj zemlji mesec i po dana posle pripreme raona nema šta da traži.
 
Nemaju svi teske drljace,ja istu necu kupovati jer radije bih menjao sejalicu jer je to mnogo sigurnije ulaganje.
Ko ne ore,nego koristi podrivace,grubere,a polako se broj takvih povecava,kod njega nema sta da trazi raona sejalica.
I pored svega toga,zaboravljas sta sam pisao o kisi i sabijanju setvenog sloja kod tezih zemljista,i jos gore kod parcela sa laksim i tezim zemljistima,sacuvaj boze nekim poluslatinama i slicno ,disk tu ne haje ni 2% a sa raonikom kaci ponovo spremac,grabulje pa spremaj,trosi jeftinu naftu,nabijaj radne sate masini i ono najgore nadaj se da ostane dovoljno vlage za dobro nicanje.

Evo sad vidim sta je pisao clan @emigrant ,svaka cast ja zaboravim,kao sto napisah gore ima gomila primera prednosti disk spram raonika...znaci i ja licno bih itekako voleo na nekim parcelama da ranije spremim i da to tako ostavim duze vreme da niknu korovi,usejati u to i posle total ....ali sacuvaj boze koja smejurija tako nesto i pomisliti uraditi sa raonom sejalicom.
 
Nisam ni ja razmišljao da menjam običan Nodet ali mi je naletela Planter za 2300 evra a moju sam onda prodao za 2000 evra,tako da za 300 evra razlike mislim da se višestruko isplati.
@North ARMY
Nemam špartač i ne špartam.Mislim da mi je samo prošle godine drugar išpartao jednu parcelu zbog divljeg graška a inače nisam primetio nikakvu razliku u prinosu na špartanom i ne špartanom zemljištu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh