Pneumatske sejalice za kukuruz

Tomislave,Maticu sta onda preporucujete da gledam od sejalica i koliko bih para onda trebao da dodam a ako je ne moze nositi 539 tu je rakovica. Ne znam nista o njima i nemam nikog pametnog da priupitam bolje da pitam ovde pametnije i iskusnije jer ovde su mahom odgovori krajnje šturi i neki blafi podsmeh koji ne kapiram ali ne bitno.Hvala unapred svima na predlozima.
Nemoj da se ljutis ali do skoro ni valjana nodetka nije mogla da se kupi za te pare a kamoli neka diskosna,i jos da je nosi ferdza.
Uzmi Olt-nodet pneumatsku ili Majevicu,neces pogresiti.
 
Olt mehanicka ali bih uzeo neku kojom bih mogao i suncokret da sejem posto je setva 60e po ha trenutno,sad imam 10ha da sejem to je u startu 600 evra pa zato pitam koju preporucujete jer sam duduk za tu materiju.
Олт-нодет нове улагаче и гледаш што боље да урадиш припрему и нема зиме. Једина дискосна ти је Маја 4 реда али и она је на цени.
 
I obicna maja mozda bi bila malo teza za imt533,olt je dosta laksa od maje

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sa njim i spremam zimska oranja a neki put sam prelazio i kultivatorom imt-ovim u februaru kad je suvo da otvorim i jos malo pocepam zemlju pa prolaz ili dvaput setvospremacem i setva,nikada mi kultivator nije izvlacio vlagu. Po vecem delu Vojvodine je suvo katastrofa videvsi sta ljudi objavljuju,ovde vlaga kao pleve,setvospremanc na maks 10 cm,neko aktivnije spremanje pocelo pre par dana kod ljudi,mnogi ni vestak nisu razbacali.
P.s.
Da dodam,i ovde se dosta koriste male lake tanjirace pa drljace preko jer ljudi nemaju bolje,par malo jacih i ozbiljnijih ljudi je pokupovalo bas lepe spremace i par lepih poluteskih i teskih drljaca,milina za gledati,danas stao dok sam spremao i popio kafu i sa uzivanjem gledao kednog kako tera,ma lepota,samo prah iza njega,i kamen da posejes nikao bi
 
Pa ako imaš setvospremač onda ni nema velike potrebe za diskovima sejalicom. Na dobro spremljenoj njivi nedelja poseje i bude sklop extra dobar. Plus ferguson može da je nosi. I normalno seje i kukuruz I suncokret, ako treba i soju može da seje. A košta ispod 2000 evra. Diskova seje u tvrdo, i tu joj je najveća prednost.
 
Nazad
Vrh