Pneumatske sejalice za kukuruz

Na slici mi se čini da je to deblje od plastike, zar nece ploca leći na to?
 
Pretpostavljao sam da drzi tarni prsten,kod mene je plasticno pa reko da pitam mozda ima neke razlike ....inace i meni se cini da je deblje,ali mozda slika vara,ili nije postavljeno kako treba.....
Nego jel ovako trebaju senzori stajati spram ploce ?.Nisam jos nista probao samo sam danas montirao senzore,ostalo za sutra senzor na tocku da stavim.
https://postimg.cc/LJfstjCK]
20220326-162611.jpg
[/url]chase ba[/url]
 
Znam,ali nije to da ima rupe na nosacu koje se slazu sa rupama od usmerivaca zrna,nego ima slic i moze se senzor pomerati u svim pravcima ,pa nzm jel treba malo napred,nazad,mozda nize od ploce ?.
Zaboravio sam slikati sa zatvorenim vratancima,tad se bolje vidi kako stoji senzor spram tarne ploce,tj dela gde pocinje spadati seme.
 
Neki predlog za neku diskosnu od 4 reda koju bi nosio imt 539 i u lose pripremljenom zemljistu da moze i da seje suncokret do 2000e? Hvala unapred svima za predloge
 
Mene pitas ? ,Nodetka.Inace u upustvu sto sam dobio uz elektronsku kontrolu,pise da mislim za Majevice sejalice ne treba da se obrusi usmerivac zrna.
 
Tomislave,Maticu sta onda preporucujete da gledam od sejalica i koliko bih para onda trebao da dodam a ako je ne moze nositi 539 tu je rakovica. Ne znam nista o njima i nemam nikog pametnog da priupitam bolje da pitam ovde pametnije i iskusnije jer ovde su mahom odgovori krajnje šturi i neki blafi podsmeh koji ne kapiram ali ne bitno.Hvala unapred svima na predlozima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh