Pneumatske sejalice za kukuruz

imam nosače od olta, za mikrogranule, ako nekom treba, 4 komada, šarafe se na gredu
 
Kupio pre neki dan, posejala 500-600 jutara
20220317_152559_resize_92.jpg
 
Trebaju mi ploče za soju za Sola 6rednu sejalicu, sa koliko rupa i kojim prečnikom da uzmem? Jel neko pravi to po uzorku? Ne bih da kupujem original...
 
malo od remonta.....



novi original umeci raonika, novi remen, stakalca, gume, i podmazivanje reduktora, ako stignem, biti će i montirane kutije za mikrogranule.....
 
Trebaju mi ploče za soju za Sola 6rednu sejalicu, sa koliko rupa i kojim prečnikom da uzmem? Jel neko pravi to po uzorku? Ne bih da kupujem original...
Zvao sam Plamet u Zr, rade ploče po uzorku, rekli su mi za Solu da su radili sa 100 rupa, 88 rupa i još nekoliko varijacija, traže mi 30e po ploči da urade... Jel neko pravio ploče kod njih, jesu u kvalitetu? Original sa 90 rupa su 60e komad... o_O
 
Zvao sam Plamet u Zr, rade ploče po uzorku, rekli su mi za Solu da su radili sa 100 rupa, 88 rupa i još nekoliko varijacija, traže mi 30e po ploči da urade... Jel neko pravio ploče kod njih, jesu u kvalitetu? Original sa 90 rupa su 60e komad... o_O
Meni su radili za Monosem. Deblje su od orginalnih, precizno su rupe izbusene, laserom čini mi se, ali moraju se presmirglati rupe, jer ostane od "pucne" na jednom delu rupe. Kvalitet prohroma ne mogu da procenim, ali ne sija se ni blizu kao originalna.
 
Pazi mora da bude dobar prohrom inace hoce da lepi i trza pa otpada seme,stavljaju malo deblje pa se stisnu kada se zasrafe vrata,mesace odrade lose,ja uzimam prvo original a ako nema ona ili u Rumu ili Metalorad.
Nisam našao nikog drugog da radi osim Plameta. Ostali koga god sam zvao rade samo Olt/Nodet...
Meni su radili za Monosem. Deblje su od orginalnih, precizno su rupe izbusene, laserom čini mi se, ali moraju se presmirglati rupe, jer ostane od "pucne" na jednom delu rupe. Kvalitet prohroma ne mogu da procenim, ali ne sija se ni blizu kao originalna.
Kako ti radi sejalica sa tim pločama, jel ima problema zbog toga što su deblje ploče?
 
Ja imam tih problema sa nodetkom,tj plocama za soju ,jako tesko se okrece pogonski tocak sa tim plocama....sad vidim spominje se kvalitet prohroma ,mozda je to problem ,jer sa ostalim plocama ,suncokret i kukuruz,lepo se okrece bez problema,ali kad stavim ploce za soju,uzas.Razmisljam da kupim jednu novu plocu od nekog drugog proizvodjac pa da vidim jel ima razlike ,ove ploce su kupljenje u Zr.
 
Па јели ти није лакше да узмеш шублер и премериш дебљину те плоче и упоредиш са овима што ти лепо раде? И, не мораш претезати вратанца да не стискаш плочу непотребно.
 
Iste su debljine ploce,nzm sta drugo da moze biti u pitanju sem tog spomenutog kvaliteta prohroma ,mozda lepi vise na tarne prstenove pa se ne moze lako okretati ,nzm ....i ona rupa u sredini je ista,jos sam turpijao malo dodatno jednu plocu da prosirim rupu,ali nisam nista dobio.
Vratanca ni ne zatvaram,samo navucem raonik i koliko on drzi to je to ,i opet isti kur... tesko okrece sa tim plocama,jeb.. ih ko ih pravio.
 
Covek koji je nekad radio u Oltu zivi na klisi zaboravio sam Ime Ima sve za Nodet/Olt , koristim njegove ploce I odlicne su
 
Pa jel se sve tesko okrecu,raskaci i probaj jednu po jednu,mene je zezalo mali otvor na kocki na ploci i onda sam rasirio da landara i sad ide.
 
Nazad
Vrh