Pneumatske sejalice za kukuruz

Znam da je ovde neko pisao ali ako moze neka ponovi. Ovo pitam za mog deugara koji mi seje. Nodetka 4 reda je u pitanju. Ploca je sa 22 rupe. Msl da je ovde pisano da ste razbusivali rupe na 5,5mm. I da vam nako tog razbusivanja sejalica seje savrseno. Da li je to tako? I ako moze da mi se objasni jel stelujete nesto posebno skidace semena? Hvala vam na pomoci
 
Naruči autoreparatur(one se rade po ral paleti) RAL 6470 farbu i da vidiš kako se sija original nodet zelena.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Naruči autoreparatur(one se rade po ral paleti) RAL 6470 farbu i da vidiš kako se sija original nodet zelena.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Da li si lično kupovao boju za Nodet RAL 6470 ili si čuo da je neko radio? Ovo te pitam zato što RAL 6470 ne postoji. Vidim da ima par sajtova na Internetu koji prodaju Kramp-ovu boju koja ima šifru RAL 6470. Nodetovoj zelenoj boji je najbliža RAL 6011 ali nije 100% poklapanje. Malo je svetlija od originalne nodetove.
Ovaj marker je farban bojom u spreju RAL 6011:
Nodet-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Znam da je ovde neko pisao ali ako moze neka ponovi. Ovo pitam za mog deugara koji mi seje. Nodetka 4 reda je u pitanju. Ploca je sa 22 rupe. Msl da je ovde pisano da ste razbusivali rupe na 5,5mm. I da vam nako tog razbusivanja sejalica seje savrseno. Da li je to tako? I ako moze da mi se objasni jel stelujete nesto posebno skidace semena? Hvala vam na pomoci
Neće veće rupe doneti bolju preciznost. One su bolje jer lakše hvataju krupnije seme. Preciznost najviše zavisi od brzine kretanja, naoštrenosti ulagača i oblika zrna. Ja kod štelovanja skidača, raspustim malo skidače, dam malo veći gas (poželjno je da bude kao gas na kom se seje), onda okrećem točak što brže i pritežem skidače sve dok ne ostaje po jedno zrno na rupi.
 
Sta ti znaci da uzimas fabricku boju kad je ostatak sejalice izbledeo,a neces celu da je farbas ...nikad ti nece boje biti iste.
 
Ako ploca imq 1 rupu zadat razmak 30 cm, da bi taj razmak ostvarila sa dve rupe, treba duplo sporije da se okrece
 
@pujol, vrlo verovatno da je boja zaštićena i da je nema u slobodnoj prodaji. Možda neko može neku sličnu nijansu da nabavi ili da napravi. Znam da je boja za Sulky rasipače zaštićena i može se kupiti originalna kod ovlašćenog prodavca, skupa kao prva ljubav.
 
Matić ako si napisao da je kod tebe na pločama 27x5,5 da li treba da bude ista širina rupe i na pločama sa 22 rupe za kukuruz? Ili koji fi treba biti?
 
Sirina rupa nema veze sa brojem rupa.. Broj rupa odredjuje koliko ce brzo da se vrti a velicina (fi) rupe zavisi od krupnoce semena koje se seje..
 
Da li si lično kupovao boju za Nodet RAL 6470 ili si čuo da je neko radio? Ovo te pitam zato što RAL 6470 ne postoji. Vidim da ima par sajtova na Internetu koji prodaju Kramp-ovu boju koja ima šifru RAL 6470. Nodetovoj zelenoj boji je najbliža RAL 6011 ali nije 100% poklapanje. Malo je svetlija od originalne nodetove.
Ovaj marker je farban bojom u spreju RAL 6011:
Nodet-1.jpg
Nisam, samo sam guglao broj a mipine autoreparatur boje po ralu koristim stalno i odlične su. Hvala na zapažanju.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh