Pneumatske sejalice za kukuruz

Meni su se najbolje pokazale ploče sa rupama 5,5 mm, nema šta da misliš kod podešavanja skidača a opet neće provući zrno jer tako sitno nismo sejali nikada do sada.
 
Ako su ploce sa 22 rupe na koju se oznaku namesta da bi se sejalo na 21cm. Msl sam na oznaku 3-C ili B-2 ili 1-D kako god se to pise.
 
Nema na čemu, tu smo da se ispomažemo. Šta farbaš mipinim bojama? Da li su dobre za farbanje traktora?
Poljomehanizaciju. Top farbe, drže dugo sjaj, ne blede tako lako, odlične za farbanje pištoljem. Mogu da se nanose na osnovnu a mogu i direktno na metal. Ali se po meni ne isplati farbati autoreparaturom na lošu pripremu jer nisu baš jeftine.
Traktor da, naravno, farbali smo kolegi traktor mipa autoreparatur ral 3002 bojom a komšija u slično vreme farbao svoj irkomovom imt crvenom 3 u 1. Evo posle nekoliko godina ovaj farban autoreparaturom se i dalje crveni i sija a sa 3 u 1 matirao i bledi ali ne prelazi u roze nego nekako u braon. Oba traktora kisnu i na suncu su samo kad su u njivi.
Izvinite za off.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Verovatno je mislio na 27.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I da ima 227 rupa, 10km/h je puno.
Ako hocemo da se ploce sporije/mirnije okrecu i time dobije ujednaceniji razmak to ne znaci da se treba terati 10kmh
Po meni 8 kmh max
 
Visoki setveni aparat 8kmh optimalno, niski 10 komotno u kukuruzu.
Kod promera 5,5 problem je sa sitnim semenom jer hvata i po 3 zrna, kada skidac pokupi dva ono trece visi samo sto ne spadne i spadne kad ima priliku! Onda stavim 4,5 a kad naidje dosta krupnije one ne mogu nositi, e onda vracaj 5,5 :haha: :haha:
5mm idealno sad radim sa njima.
 
Dali neko zna kako montirati depozitore za mikrogranulisane insekticide na olt masinu,ima li neko iskustva sa tim,neka fotografija ili savet..
 
Dali neko zna kako montirati depozitore za mikrogranulisane insekticide na olt masinu,ima li neko iskustva sa tim,neka fotografija ili savet..
Evo kako je na Nodet-u:
Nodet-1.jpg
 
Komplikovan ti je nodetov sistem, treba jos jedna turbina ili adapter za postojecu , oltovi depozitori rade skroz mehanicki... Ako resis nodetov da postavljas imam ja vecinu delova
 
Nazad
Vrh