Pneumatske sejalice za kukuruz

Teška je za setvu soje.Suviše duboko ide seme i ovi što seju s mehaničkim kod nas ne mogu da seju pliće.
Teska za vasu zemlju, za ovu ovde je cak lagana.
Da je moja vjerovatno bi je nekako otezao, jer na par uvratina mi zna samo izbaciti sjeme po povrsini. Ali nekako i to nikne, cuvena Savska zemlja..
 
Svi govore da je zemlja pored Save bolja za soju, ali ja sam ove godine imao obrnutu situaciju..
Bolja mi je soja bila na nekim drugim parcelama nego na tim kod Save. Posijana u jedan dan razlike i ostalo sve isto..
 
Mali dodatak na sejalici... Nije bilo baš jeftino ali ok, zažmurimo i idemo dalje. Bitno je da se poseje na zadatu dubinu. Točkovi su proizvodnja firme Plamet Zrenjanin.
3254e9f80a4b9d29b914bf18d5710a85.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ја сам на бекерици имао овакве широке точкове, али сам имао проблем увек у сунцокрету. Вазда је био проблем са отежаним ницањем још ако после сетве падне киша тек онда мука.
 
To si mogao rešiti dosta jeftinije dodavanjem kopir točka na paralelogram.
Vec imam te tockove napred. Fabricki zadnji su prepravljeni na lezaj, ne mogu da se nasteluju i previse kopaju kada je mekse, sumnjam da je na nekim i zavaren pod pogresnim uglom. Prednji kopirni ce ostati najverovatnije zajedno sa ovim. Na nasem laksem zemljistu ovi siroki rade odlicno.
 
Nazad
Vrh