Pneumatske sejalice za kukuruz

Koja duzina treba da ostane u gredi kada se izvuče da se nebi drmala,jel ima nekih klizaca ili se samo gura ta kutija direkt u gredu?
Što duže to bolje, kod mene ostaje oko 70-80cm. I kod mene je cev 80x80x5mm ali su još po ćoškovima zavarene šipke mislim 12mm da ide kao u te zube na gredi. Da ne bih mogao da uvrće cev u gredi, pošto je dosta bilo lufta ako se dobro sećam.
 
Poslednja izmena:
Što duže to bolje, kod mene ostaje oko 70-80cm. I kod mene je cev 80x80x5mm ali su još po ćoškovima zavarene šipke mislim 12mm da ide kao u te zube na gredi. Da ne bih mogao da uvrće cev u gredi, pošto je dosta bilo lufta ako se dobro sećam.
Tako je i kod mene nekako, znam da sam uzeo 3m cevi i imao za obe strane, a ja nisam vario sipke mada
na smeta nego imam probusenu rupu u gredi na 20cm prije kraja i tu se ubaci saraf 16mm i nema opasnosti od uvrtanja a ujedno je i fiksirano da se ne pomjera u radu a isto tako ima i rupa za transport mod.
 
Poslednja izmena:
Hvala na informacijama.Treba drugaru da napravim.Greda od cetiri reda je dovoljno dugačka za ove prepravke,to jest da se od nje isece za ove krajeve?Kada se sklopi bude skoro u gabaritima cetvororedne?
 
Imali smo malu nezgodu sa kutijom, a sa cevi je otpao čep, ničim izazvan. Uspeli smo da rešimo uz pomoć kolege @sale ratar ...Sale hvala na kontaktu , operacija uspela
a0f0e57dddf23ed32835d85670d8f5e1.jpg
48661adc5dddf3d512eab1885b8a7f1d.jpg
6ab9d6c7ecc93f109891612a3be68eb4.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Sta bi moglo da bude uzrok na olt 6redi da zapinje tocak kad se vrti?I da li je u redu da pogon ide preko jednog tocka .Ma kupio sijacicu i sad probao kad ono zapinje kad se okrece tocak normalno turbina radi tj.nisam na prazno okretao tocak.
 
Kod nas kad je zapinjao lanac doduše od pogona kutija za đubrivo, stavili smo nov lanac i problem bio rešen.
 
Ako sve baterije funkcionisu a zapinje, ploce stegnute...
Mene to zezalo kad sam remontovao sejalicu, nije hteo puci osigurac nego pukao plasticni zupcanik u kucistu sto okrece stozer.
Plastike lose uradjene sto taru od ploce, vratanca se ne mogu lepo zatvoriti a ploce vec zapinju...
Pojede mi dzigericu mala privreda

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Probati cu tako.A da li kod vas kojeg ima da tocak samo jedan pokrece mehanizam ili obadva?Kod mene jedan samo.I dosta mi je los ovaj mehanizam sto pokrece baterije.To cu morati mijenjati.
 
Par puta sam naišao na NOVE LOŠE PLOČE
A ako sa jednim lancem radi normalno onda je kvačilo na gornjoj kocki problem!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Samo polako,treba vremena ali kao sto ti rekli vec otkopcaj svaku bateriju i jednu po jednu ukljuci pa ces videti a tako i sa pogonskim tockom otkopcaj jedan lanac pa probaj zaokrenuti. Lako se moze naci gde glavi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Takve ja imam ploce za soju izgleda,jer sa njima se jako tesko okrece pogonski tocak ,dok kukuruz,suncokret,sve normalno.
 
Nazad
Vrh