Pneumatske sejalice za kukuruz

Drugari ima li neke prednosti i mane ovi gumeni nagazni tockovi pozadi na nodetke,hocu da kupim pa sam naiso na takvu jednu.
 
Ako sve baterije funkcionisu a zapinje, ploce stegnute...
Mene to zezalo kad sam remontovao sejalicu, nije hteo puci osigurac nego pukao plasticni zupcanik u kucistu sto okrece stozer.
Plastike lose uradjene sto taru od ploce, vratanca se ne mogu lepo zatvoriti a ploce vec zapinju...
Pojede mi dzigericu mala privreda

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока


da, problem bude i predebel taj tarni prsten na vratima, i onda stisne ploču, kao i ona iglica na njemu, što treba ući u rupicu na vratašcima, bude predebela...... mi imamo sreću, pa možemo uzeti original u oltu, komad je 4€, kad sam stavio njihovo, bilo je ok...... a i ploča kod nekih proizvođača bude 0,5mm deblja i eto problem
 
Da na plocama imaju tragovi zapinjanja tj.struganja.Mozda najbolje ploce nove kupiti i to od 96rupa sa jednim redom jer sam ovdje citao da su najbolje recimo to tako?!
 
kad bi sijao soju, uzeo bi jedan red rupa, i zamjenio lančanik na kandžastoj spojnici sa 24 na 16 zubi..... s tim da treba skratiti lanac..... uzeo bi spojnice lanca, kako bi se za sjetvu lanac ponovno mogao produžiti..... kada se vraća na lančanik od 24 zuba...... stvar je vrlo jednostavna, a mogu se koristiti ploče od 70 ili 72 rupe, što je puno bolje od ploče 96 rupa.....
 
ako je krupna soja, probaj ju poslagati u 96 rupa, i 72 rupe, sve će ti biti jasno....
 
Koje ploče za suncokret preporučujete za Majevica sijačicu?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Posto planiram kupiti nove ploce jer sam danas gledao i imam usmjerivac sjemena a mislio sam da ga nemam i ne da mi se to skidati kad budem sijao sa ovim plocama 120 rupa.Onda cu kupiti te od 84 rupe .Koliko to onda moze kg sijati po ha?Znam da se sije na broj sa ovom sijacicom ali bi da uporedim kg jer sam do sad sijao sa zitnom 120kg po ha.
 
Ako znas broj biljaka po ha, lako se izracuna koliko je to kila soje po ha.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
kad bi sijao soju, uzeo bi jedan red rupa, i zamjenio lančanik na kandžastoj spojnici sa 24 na 16 zubi..... s tim da treba skratiti lanac..... uzeo bi spojnice lanca, kako bi se za sjetvu lanac ponovno mogao produžiti..... kada se vraća na lančanik od 24 zuba...... stvar je vrlo jednostavna, a mogu se koristiti ploče od 70 ili 72 rupe, što je puno bolje od ploče 96 rupa.....
I kad bi sejao usluge i tako dva puta danas menjao sve to osim ploča onda bi brzo osedeo

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Sto jednostavno kad moze komplikovano.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Naravno da moze ako menjas pogonski zupcanik za manji,ja kad sam kupovao te ploce uzeo sam i zupcanik manji koji navodno treba da se stavi umesto onog veceg sa kojim se seje suncokret,kukuruz ...ali nisam nikad menjao,zadovoljan sam sa prinosima,necu probati gusce sejati.
 
Što je problem gumeni nagaznih točak?Dok sam sejao nodetom prijatelj mi pomagao sa larom koja je imala široki nagaznih točak i isto je nicalo kao moje. Sad ja sejem majom sa gumenim točkovima i nema problema.
 
Nazad
Vrh