Pneumatske sejalice za kukuruz

Nikad nisam imao problema sa češljevima. U suncokretu ih uvek stavljam, bez obzira na velicinu semena
 
Imaš par stranica ranije obasnio sam i sa slikama, prelistaj. Ali ih u principu ne možeš pogrešno staviti. Češalj prema otvoru za pražnjenje, radius prema traktorua a šrafovi prema gore.
Ako je ok spremljeno idem oko 7km/h
 
f8bf51630b6ca739b43d2cc54bf1321f.jpg



Ne mozes je pogresno namontirati. Prati taj radius

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Gledao sam, nije mi jasno kako se drži. Ove dve tačke u sredini tu šrafiš ili natakneš na ivicu iznad otvora za pražnjenje? Onaj nazubljen deo okrenut je prema ploči ili kućištu?
 
Neznam da li bi tu pomoglo da se na pločama ostavi 4-5 mešača da nenaguriva seme toliko da preliva pošto je seme suncukreta i repe lako i sporije se odvađava u magacinu.
 
Za prelivanje nisam siguran da bi broj rupa nešto doprineo al dosta njih na forumu tvrdi da je setva preciznija jer se ploče sporije okreću
 
Kod mene na Majevici ploče za suncokret su sa 22 rupe, nije bilo problema sa prelivanjem semena suncokreta a da li su ploče razlog tome zaista ne znam.
 
27 rupa su mi ploče sa kukuruz.Sejem ga na 19 cm i onda samo zamenim ploče bez diranja menjača pa suncokret ide na 23,3 cm.Majevica je dosta precizna na gustim sklopovima dok na ređim zna da razvuče seme, nije to ništa drastično ali recimo ako se seje na 21 cm bude od 20,5 do 24.
 
A kakve veze ima to "prelivanje semena"? Opet seme padne u isti deo odakle vakum lepi seme za ploču. Da li smeta rupama na ploči-ne smeta. Hoce to seme sejalica potrošiti-hoće. Taj radijus nije dole zatvoren tako da mi nije jasno zašto vam smeta ako se taj deo napuni semenom?
 
Suncokret ne sejemo, u kukuruzu i soji nikad nam se to nije desilo.
Ja bih pre probao malo da obrusim mesace!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja da imam svoju sejalicu, uvek bih koristio ploču sa više rupa, vidim iz vaših razmišljanja - što više rupa to bolje.
 
Nije mi jadno zašto Nodet sejalica ne poseje na istu dubinu iako je trag nagaznih točkova ravan, trebalo bi da je i putanja raonika ravna? Da li se zemlja vrati u brazdicu pre nego što zrno padne ili je nešto drugo u pitanju?
 
Nazad
Vrh