Pneumatske sejalice za kukuruz

Gas je bitan,mnogi steluju skidace na manjem gasu nego sto koriste prilikom setve pa to opet nije najpreciznije podeseno,jer ce u njivi sigurno hvatati ponegde po 2 zrna.
Ја када наштелујем скидаче кренем и на пола њиве станем и проверим колико носи или отац тера првом на 1500-600 обртаја,а ја идем за сејалицом и пратим по колико зрна носи на плочи.
 
zeljko
sola je ispitana a sakalak je na ispitu,tek treba da se pusti u pogon!
sola je posejala ukupno preko 600h bez kvara i nemam neke zamerke sem brzine ako hoces da seje ujednaceno moras vozii oko 7km/cas ne brze,ova druga nije moja od mog rodjaka je tu je privremeno parkirana,ono sto se vidi spolja sve je ok,pokazace se kad krene nicanje kako postuje zadatu normu.Matic je u pravu,mora ozbiljan traktor da je nosi,u ovom slucaju je masej 150ks,potrebne su i ozbiljne povrsine da ona pokaze svoj pravi ucinak.Ono sto se vidi na njoj dosta kvalitetno uradjeno i ram i kutije i mehanizam setve,vreme ce pokazati kakva je sejalica ove marke!
 
каква је оздокен у поређењу са солом и сакалак мислим на дискосне варијанте
 
Ozdoken 2 godina setve za sada pije vodu nesto smo morali da dodamo ali obzirom da su zapadne ×2 sa cenom ide to dobro
04fe853437f228a9ec7ca6efb5245978.jpg
aba93707f482327f428fdb3a4ce6b52a.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li moze neko da objasni ovu tabelu za vesta ko djubrivo i raspored zupčanika.
0b22d4e531c34dac1567ef4e1ef51af6.jpg
528c20a97151c97d60a14e11c77de343.jpg


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Ako ti sad nije kasno,pitaj sta te interesuje?Ajd da objasnim tabelu ukratko.ABCD ti je sema sa zubcanicima za kolicinu djubriva koju zelis baciti na 1h.Svaki zubcanik ima svoj broj,tako da zubcanike uvek slazes po istom rasporedu slova samo kombinujes brojeve prema tabeli ABCD.U sledecoj koloni pored ABCD gde imas ispisano pojacano crnim slovima 60,65,70,75 i td,to ti je razmak izmedju baterija to jest razmak izmedju redova kukuruza suncokreta...Kod mene a i kod vecine predpostavljam da je medjuredni razmak postavljen uglavnom na 70cm.Dakle prema medjurednom razmaku u toj koloni biras na tabeli kobinaciju brojeva za kolicinu djubriva koju zelis baciti po H.Evo jedan primer,da bi na 1h bacio 256kg djubriva na medjuredni razmak od 70cm potrebna kombinacija zubcanika je A8-B7-C9-D12.Jedna napomena,ako je sitna granulacija djubriva(uglavnom urea bude takva)treba za jedno 50 do 70 kg po H povecati zadatu kolicinu djubriva na 1H.Standardna granulacija bude precizna skoro u kilogram.Nadam se da je sad jasnije .:ppozdrav:
 
Ako ti sad nije kasno,pitaj sta te interesuje?Ajd da objasnim tabelu ukratko.ABCD ti je sema sa zubcanicima za kolicinu djubriva koju zelis baciti na 1h.Svaki zubcanik ima svoj broj,tako da zubcanike uvek slazes po istom rasporedu slova samo kombinujes brojeve prema tabeli ABCD.U sledecoj koloni pored ABCD gde imas ispisano pojacano crnim slovima 60,65,70,75 i td,to ti je razmak izmedju baterija to jest razmak izmedju redova kukuruza suncokreta...Kod mene a i kod vecine predpostavljam da je medjuredni razmak postavljen uglavnom na 70cm.Dakle prema medjurednom razmaku u toj koloni biras na tabeli kobinaciju brojeva za kolicinu djubriva koju zelis baciti po H.Evo jedan primer,da bi na 1h bacio 256kg djubriva na medjuredni razmak od 70cm potrebna kombinacija zubcanika je A8-B7-C9-D12.Jedna napomena,ako je sitna granulacija djubriva(uglavnom urea bude takva)treba za jedno 50 do 70 kg po H povecati zadatu kolicinu djubriva na 1H.Standardna granulacija bude precizna skoro u kilogram.Nadam se da je sad jasnije .:ppozdrav:
To mi je jasno..nego mi ovaj sklop nije jasan... obeležio sam ga crtežom...
2783b8dd0e6c87d8ac2c4fe602a145a2.jpg


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Mislio sam i ja da napisem al reko necu prvi . Mozda radi odma razore ako bude poplave da odvedu vodu . Mnogi ne oru tolko duboko :haha:

Salim se ,nije ni kod mene mnogo bolje al opet . Ispravi tanjire malo.
 
Kod mene jedan kopa drugi ne.Dva dana sam sejao i mrzilo me da ga malo ispravim😀
Pa ga nespustim do kraja,pa na mestima kad se navrne sejalica a on skoro i ne dodiruje zemlju😂
 
Ozdoken 2 godina setve za sada pije vodu nesto smo morali da dodamo ali obzirom da su zapadne ×2 sa cenom ide to dobro
Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Sa kojom brzinom ides u setvi suncokreta i kukuruza, mislim sa kojm brzinom si zadovoljan sklopom?
Ja sam je poterau u suncokretu 7-7,5kmh videcemo sklop kad nikne na sta ce liciti, ako nikne 😁
 
Ja sam sa sakalakom sejao oko 5-5.5km/h

Misljenja sam da sto se sporije ide bolji je raspored biljaka.

Ince na masini pise 7-9km/h sto je po meni previse.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh