Pneumatske sejalice za kukuruz

Nesto me buni . Probavao sam malo novu Gaspardo sto sam kupio , podesavao markire, kardan , podmazivao i tako to . Pise u uputstvu da bi vakum trebao biti na manometru 50 do 60 mbara .Kardan na 540 , na leru , to je oko 750obr motora , tek nesto preko 20mbara mozda 25 .
50 mbar tek na oko 1500 obr ?? Necu valjda raditi na 1500 ? Sjeme kukuruza nasuto , vidim na recimo ispod 40mbar da kad vrtim tocak sijacice oce da spada sa plocica ?
Dal nesto nije u redu ?Na kolko obrtaja kotora radite ?
 
Pa 540 obr je odabir brzine kardana . Imam polozaj rucice kardana 540 i 1100 kao ivecina traktora kao standard . Neki imaju samo 540 , neki 540 i 1100 a neki jos i 750 .
U uputstvu pise da se ide na 540 brzinu . Sad kolko je to u vezi obrtaja motora , otkud znam?
 
Ja sa Rakovicom sejem takođe na 1500 obrtaja motora, a pritom imam povećan broj obrtaja turbine jer sam promenio remenicu. Na leniji okrećem sa manjim gasom, otprilike oko 1100, na ler gas ne puštam (ograničim ručicom ručnog gasa). Po meni nije puno tih 1500 obrtaja motora.
 
Jel bas potrebno dici baterije,ne moze traktor dovoljno visoko da podigne masinu ?.Dizes baterije posle svake njive ili samo kad ides kuci ?.
 
Mislim da neće biti potrebe da se diže,ali sam ipak spremio i cev.Letos sam uzeo sejačicu,nisam još sa njom radio.
 
Nazad
Vrh