Pneumatske sejalice za kukuruz

Pa kad zavrsavas njivu da ti ne ide jedan ili dva reda po komsijinoj njivi (potrefi se nekad), dignes baterije i one su u vazduhu i ne cepas komsijin usev.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja nikad ne ulazim u komsijinu njivu,ne spada ni pod opciju.Zar vam nije isto da u vasoj njivi pustite tih par reda viska,samo iskljucite pogon ?.Ja tako radim,nikad ni ne dizem baterije,par puta jesam ustvari,ali nista mu ne smeta ni da se vuce po zemlji,nisam primetio da poremeti redove posejane.
90% slucajeva sastavi kod mene budu u sredini njive,gde bas nisu ,do komsije ide jedna sejalica pa tek do nje budu krajevi.
 
Sve parcele sejem tako što u krug posejem 3 mašine, kad su veće njive onda i 4. Ako je njiva trouglastog oblika onda su sastavi u sredini. U suprotnom, posle obidjena 3-4 kruga sejem od one strane koja je pravija, s obzirom da su kod mene njive uglavnom trapeznog oblika, često i nepravilnog. Imam jednu njivu koja je bukvalno pravilan šestougao.
 
1,2 kruga napraviti i onda sejati na jednu stranu ,bar tako ja sejem i nema brige :osmeh:
Juce otisao da kupim kontrolu,nadam se da ce mi olaksati setvu :osmeh:
kont.jpg
 
Poslednja izmena:
Prava stvar. Ko jednom sa njom radi više bez nje ne moze 😅

Samo šteta što nisi uzeo sa displejom.
Bukvalno skidače prema razmaku na dispeju podešavam.
 
I ja planiram ove godine da sejem sve u krug 3 masine, toliki ce biti i zahvat prskalice i onda krenem setvu redovno na "slog".
To usevanje da teram traktor po tudjoj njivi nikako nije opcija, pre 9 godina kad sam prvi put sejao i nismo imali sejalicu do tad srecom bila Bekerica ugasio 2 baterije i njih "popnem" na leniju kad je krenuo razor da vuce da je bila Oltova neka baterija bi otpala od tad kad god usevam idem samo po pripremi i ne okrecem na leniji ako je neko odorao ili nije pripremio.
 
Kako se iseva do komsije ako trebas 1-2 vrste da ubaci (recimo tako se potrefilo) a masina 6r, ja ne verujem da iko to radi iz tudje njive, a ako ima takvih onda je sve oclo u P.M. mislim nema rezona i ako je komsija posejao a kamoli da nije!
 
Kako se iseva do komsije ako trebas 1-2 vrste da ubaci (recimo tako se potrefilo) a masina 6r, ja ne verujem da iko to radi iz tudje njive, a ako ima takvih onda je sve oclo u P.M. mislim nema rezona i ako je komsija posejao a kamoli da nije!
Ako ne vadi seme, lako, seješ normalno dve baterije do granice a 4 isključiš u svojoj njivi. Meni je pre 3 godine ekspert na dve njive napravio haos. Prvo je posejao tri brazde kod mene da ne isključuje baterije, onda me video da sejem na 200 metara od njega pa mi javio telefonom da je posejao 3 brazde i da tako radi, otišao na sledeću njivu...Ja posejem, nastavim od njegove tri brazde, nađem stvarno seme, pređem na drugu njivu, on već otišao i vidim kod mene trag od mašine ali sada dve brazde...Nastavim odatle da sejem, posle 7 dana se sretnemo u kafani i ladno mi kaže, Ej, u drugoj njivi sam isključio mašinu...Kad se nisam šlogirao...
 
Kretencina, kao fora mu eto posejao ti 3 vrste a medja se vise ne vidi tacno gde je, pa njemu sve ispalo na pravac nema spica a ti posle kad isevas dobijes i svoj spic+ njegov!
Pa normalno, ides do granice sa komsijom ali iz svoje njive, nema teorije da se iseva iz tudjeg!
 
Kako se iseva do komsije ako trebas 1-2 vrste da ubaci (recimo tako se potrefilo) a masina 6r, ja ne verujem da iko to radi iz tudje njive, a ako ima takvih onda je sve oclo u P.M. mislim nema rezona i ako je komsija posejao a kamoli da nije!
Ja pustim recimo 4 iskljucena po svojim ponovo i dva dosejem.

Ali cu probati sada nekoliko njiva u krug da vidim šta tome fali
 
Nazad
Vrh