Pneumatske sejalice za kukuruz

I ja sam kupio polovnu šestorednu maju sa diskovima ako bude ovakva setva kao što kolega kiraj piše biće veselo. Jel imao još neko ovakav problem sa Majom u setvi?
 
Mislim sa sam pisao vec o tome, kuhn planter da li 2 ili 3 je ista sejalica kao Majevica. Prosle godine sam se zauzeo posto je poznanik ima da vizuelno uporedim. Lose prekopiran je upravo taj raonik taj najuzi deo raonika je uzi kod originala.
Kod Majevice seme padne u siroku brazdicu i oni ne sretni zagrtaci krenu da ga vuku sa sitnom zemljom i podignu ga. I uz put ako jos nije dobro podesena visina diskova eto belaja.
 
Dejo meni si je hvalio ali ja sam tada već kupio ovu 8 rednu samo je nisam doneo kući a iskreno 4 redna mi nije bila zanimljiva niti ciljana kupovina već samo 6 redna.
 
Ili ja ne znam da spremim i posejem ili da, bolje seje. Pratim jednu raonu cini mi se da bolje radi od diskosne.
Ima tu jos jedna stvar, veci pritisak na tlo ostvaruje raona, jednostavno manja dodirna pocrsina, to mi je clan Nikola Ilic napomenuo. Nisam probao aki verujem da je tako
 
Ne naslanja se na diskove nego samo na raonik pokusavam da ubcim sliku kuhnovog raonika ali nesto ne radi dodaj.rs
 
Ni meni nije jasno.
A nije mi jasno ni kako raona baterija od 30-40kg ostvari veci pritisak od diskosne baterije sa 160kg.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Govorim o diskosnoj majevici u varijanti sto je uradio clan kiraj, skinuo diskove i bolje radi.
raonik kod kuhna

raonik od majevice u sablonu od kuhna

geojson file
 
Poslednja izmena:
Kako treba da stoji disk u odnosu na raonik, viši, niži ili u ravni sa njim. U katalogu piše malo niže od raonika.
 
Nazad
Vrh