Pneumatske sejalice za kukuruz

Kunov je uradio cc 500ha ja sam uradi ovo


navaren gibanj od juga i presvucen tvrdom elektrodom.
Drugar se raspitivao za original raonik 12000rsd/kom.
 
Posle poprilicno neuspesne setve, u maju sam krenuo u tuning sejalice. Promenjeni ulagaci, nagayni tockovi i ubacen noz ispred.
Na prolece cemo videti hoce li biti retuninga.
 
Ako nekome treba kakva brošura od sijačica Monosem, imate na Monosem. com/Download ja mislim da je tu sve što su ikada napravili u tvornici.
 
@kiraj
Diskovi 1cm pliće od raonika i vidi dali se dodiruju. Često se potroše pa izmedju njih prolazi zemlja. Verujem da ih treba približiti jedan drugom..
 
Bojceticu zar ti diskovi nisu fiksni na ulagacu???
Imam diskosnu majevicu tek 10 dana,pa sam mozda lupio. Koliko sam skontao da ima samo stelovanje onih tockova za dubinu i to je to?
Ima mogućnost podešavanja i diskova po dubini. Za klasične ratarske kulture i gde nema previše setvenih ostataka, diskovi idu 1cm iznad raonika.
 
Normalno ,stavili njene originalne ulagače.
Ona je bila bez diskova ali smo ih naknadno ugradili (serviser iz majevice)
 
Moje misljenje je da je to jednostavno lose rjesenje . Diskovi bi trebali da se dodiruju blize donjoj tacki a manje prema naprijed a ovde nemoze jer je raonik iza.
 
Bojceticu zar ti diskovi nisu fiksni na ulagacu???
Imam diskosnu majevicu tek 10 dana,pa sam mozda lupio. Koliko sam skontao da ima samo stelovanje onih tockova za dubinu i to je to?
Stelovanje za dubinu ima nebitno koji setveni aparat. Maja diskosna je zapravo hibridna sejalica raonik + disk. Ako disk ide dublje seme ostaje u mekanom i nejednakom pa nicanje bude uzasno. Ako disk ide plice od ranika dobija se prosecanje tamo gde je tvrdo a gde je dobro nema neke razlike. Kod obicne raone meni ovratine niknu 10% losije od ostatka njive, a sa diskonsnom majom sam imao i po ovratinama nicanje kao i u njivi.
 
Da li zna neko napamet dimenziju zakovica na raoniku Nodet sejalice? Takođe ako neko može da mi opiše proces zamene raonika, nisam nikada to radio a hteo bih da ih promenim.
 
Nazad
Vrh