Pneumatske sejalice za kukuruz

Uzeo je burazer Olt 4 rednu za 750 evra u lošem stanju.Isplati mu se da uradi pun remont jer nema šanse da ga košta još toliko.
Ja sam u junu mesecu prodao Olt 4 rednu sa sve kontrolom setve na zrno, 6 kompleta ploča, kardanom, rez.delovima u dobrom stanju bez ulaganja za 1.350 e komšiji.
 
Ja sam moju prodao za 1100e, sa dve garniture ploca, bez kardana i kontrole setve. Ali je prolse godine uradjen veliki remont, tako da vlasnik nema sta da misli oko nje. Promenjeno je i srce turbine sa lezajevima a to nije nikad menjano.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Odustali smo od silnih proba.Ne znamo šta je problem .Seme ne legne na dno brazde ,ostane da "lebdi" na 2-4 cm iako je zadata dubina 6-8 cm.
Sada smo je preuredili u šestorednu sa raonim ulagačima.
 
Mislim da je ovo bila prva setva ,kako ju je majstor (serviser) iz Majevice ,naštelovao.Kasnije je bilo raznih kombinacija ali je samo krastavac dobro sejala ,pošto je on išao na 2-3 cm.
 
Uzeo sam pre 10 dana,polovnu diskosnu majevicu. Jel zna mozda neko kako da podesim one tockove za dubinu,tj na koju oznaku? I na sta da se obtati paznja kod te sejalice??
 
To sam i ja pitao i rekli su mi da nema od toga ništa.Možda bi se više isplatilo da kupimo šestorednu i da je isečemo za delove.Meni treba dve baterije. :haha:
 
Iz fabrike donešen nov,nije istrošen.
Evo kako izgleda raonik za diskosni ulagač a kako za klasični.Uži je od diskosnog ulagača.


 
Poslednja izmena:
Skinut je posle jednog dana setve,pošto nije išlo kako smo zamišljali .Tražili smo šta je uzrok pa sam upoređivao sa raonim ulagačem.
 
Nazad
Vrh