Pneumatske sejalice za kukuruz

Meni je svrha teska zemlja,jako retko se spremi bas dobro , vise imam ne uslovnih godina nego dobrih da se lepo raspe zemlja.Njive 5-6 klasa,masna crnica.Nekad raona prosece 2 cm i nema sta da zagrne,beton, pucaju s opruge od apremaca, ostane seme napolju.
Ne jednaka zemlja , jedan deo njive mekano drugi deo tvrdo, ne jednako nicanje.

I raona ne moze da drzi jednaku dubinu kao diskosna moze da prica ko sta hoce.

Seme je nabijenije u zemlji kod diskosne nego na raonoj.

Kad pljusak opali posle setve, posle diskosne nikne a posle raone uhvati kora.

Meni dovoljno razloga.
Zato prodadoh raonu i kupih disk.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Neko recezbog cega 2 diska u V polozaju,na svakoj sejalici tako stoji,ovde su malo vise rasireni diskovi,to jest zadnji deo diska zbog raonika,jer to tako mora,rad sa ovim diskovima sam vec video u jako lose pripremljenoj zemlji.gde je stvospremac jedva uzao u zemlju.A neko rece gruberisanje na 20cm isto kao i oranje,na to cu samo odgovoriti,probaj pa ces videti dali je isto ;-)
 
Kupio za Rusa 3 brazde i prodao video da od 3x30cm nema vajde, sa 560 orao 3sh.
Mogice da nije dovoljno teska, a moguce i da kad radim resim da uradim kvalitetno.
 
Sta ja da radim kad mi je na nekim mestima takva zemlja, 10cm beton a ispod kipi voda, aj ti to spremi.Ili je rano ili kasno, pravog tajminga nema. A uzore se 30cm duboko u jesen.
Dzabe.Takva je zajebana.Od 5 god , 2 god se potrefi da se lepo spremi ostalo katastrofa,sejao u tako lose spremljenu i sa diskoanom i sa raonom, ne moze se to porediti.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Imamo problem na sakalak diskosnoj sejalici dosta plitko ide setveni aparat ako slučajno treba da useje u razor. Ako ispod pogonskog točka podbacimo gredu 10cm disk je na 15mm od betona i dali ima još neko takvih problema. Jel ima neko iz okoline takvu.
Niko nema takvih problema kao mi već sam par puta zvao ove u Vršcu ali slabo imaju volju da pomognu.
 
pošto imam zamjenske i original umetke raonika, evo slika da se vide razlike.... ovaj mali je original olt sa brojem, zamjenski ima manju dubinu za 5mm


ovaj veliki, crni je original nodet, stara proizvodnja, sivi je zamjenski, razlika u dubini oko 10mm

 
Kako vam se cini ova sejalica AGRIA 4R? Ova je barem sto se tice ponude polovnih Agria najmladja sa 4 reda, 1. vlasnik.

Pitanje za (bivše) vlasnike Nodet modela, kakve su sejalice koje su prisutne po oglasima koji su remontovani Nodet modeli (cene idu i preko 2500€), da li je neko od vas uzimao gotovo remontovanu ili ste kupovali jeftiniju tipa <1500€> pa ste je posle remontovali i koliko vas je kostao remont i da li bi ste imali neke preporuke sto se toga tice? Ako nije dozvoljeno reklamiranje, možete mi proslediti vaše kontakte u privatnoj poruci. Ima raznih koji se bave remontom, od firmi iz Zrenjanina, Padine, pa i ljudi iz Čakča, Čuruga, Šapca...
 
Po meni cena od 2.500 evra je preterana za sejalicu staru 30+ godina.Jeftinija tipa 1.000-1.500 evra uopšte nije loša kupovina, čak može da ide u rad bez ikakvog ulaganja i remontovanja.
 
Po meni, ne moraš baš neku najjeftiniju, ima dosta sejalica u oglasima koje su u solidnom stanju. A ne treba da budeš neki super majstor i stručnjak da bi sam remontovao. Nema tu ništa komplikovano.
 
Kad sam kupovao moju sejalicu (Agrija) vodio sam se istom logikom, bolje mlađu u solidnom stanju nego groblje staro tridesetak godina. Bez obzira što to iziskuje više para. Tako sam i uradio, i na kraju sam morao da je remontujem isto kao i groblje od 30 godina. Doduše tad nisam imao pojma o pneumatskim sejalicama, do tad sam imao i koristio OLT mehaničku sejalicu.
 
nemaju godine veze sa stanjem..... kupio sam jednu, bila ko nova, održavana, čovjek kupio tri nove oltove 6r,a ovu 4r s kutijama prodavao, ko nova, možda imam negdje sliku, a godišnje posijala 500ha, kažu tjedan dana su sijali u tri smjene s rakovicom 65, koja je također bila ko nova, kupljena nova i samo je sijala.....
 
Nazad
Vrh