Pneumatske sejalice za kukuruz

Ma dzabe i novi raonici kad je baterija lagana.Nema sta nisam radio.Sato sam prodao i uzeo diskosnu.

160+ kg baterije, a diskovi ostriji i uvek ce biti od bilo kog raonika.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Brat ima diskosnu Gaspardo i ima problem kod pripreme za setvu.Tamo gde je tvrdo i teško zemljište setva ide lepo dok kod mekog i rastresitog zemljišta mora da prođe 3-4 prohoda ne bi li napravio tvrđi setveni sloj ali opet ima problema.
Mi smo imali problem, kada smo na maju namontirali diskove ,ne može da poseje kako valja .
 
Jos nismo naisli na problem da nece raonik u zemlju.
20e su 4 kom, da treba menjao bi pred svaku sezonu ali iz iskustva znam da ce sluziti godinama.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sta se desavalo to kod Gasparda u dubljoj pripremi ? Jel tonu tockovi pored diskova ili tonu zadnji nagazni ? Ili se lijepi zemlja za diskove ?Koji je tip zadnjih nagaznih ?
 
Не знам Матићу дали је ова коронија или јака туршија од Јесенас ал нешто ради овај народ жестоко.Кад баћа убије земљу милион пута дрљачом и два милиона пута спремачем па **greška је у сејалицу која ће ту нешто посејати!
 
Ovo sam ovako kupio,covek iz zrenjanina pravi.Polako prelazim na gruber,sad imam za probu sojiste samo sa gruberom uradjeno,i imam jednu parcelu gde je kukuruz bio.gruberisanje na 20cm.pa cu videti sta rade ovi diskovi.
 
Nesto nisam siguran u efikasnost tog patenta. Dodavanjem tih diskova povecala se dodirna povrsina sejalice sa zemljom, a nije se bitno povecala masa. Po meni, ovo.moze samo da ima negativni efekat jos manji pritisak po jedinici povrsine.
 
Koliko sam sve procitao sad je izgleda u trendu diskosna sejalica. Ne kazem da nemaju prednosti u odnosu na raone, ali sad ispde da Nodet i slicne njoj da su lose, a do juce sejali sa njom i slicnim njoj, 30 i kisur godina rade i od jednom ne valjaju. Zanima me jedna stvar, kolika je razlika u prinosu kukuruza posejanog npr. Nodetom i nekom diskosnom sejalicom?
 
Ja cu ti odgovoriti , kako ja to vidim . Ako ores i klasicno spremas moze i obicna . Diskosna je za redukovanu obradu , ili plitku ili cak za direktnu .
Ja npr ne orem uopste vec tri godine ., zadnje 2 radim samo plitko kratkom tanjiracom ujesen . Klasicna sijacica nema sanse . Cilj , bar meni nije veci prinos te obrade nego manje posla i brza obrada . Jutros npr za mraza uradim kratkom tanjiracom novu njivu koju nisam dosad radio . 3.5ha za dva tri sata jedan prohod i to je to do sjetve. Ima prednosti i u klasicnoj obradi ako se uradi kako treba al to ce neko drugi reci.
 
Raone - diskosne sijacice
To je odprilike teznja da se sve sto je do ljudskog faktora u proizvodnji kukuruza bude odradjeno bezprekorno
Isto tako moze se desiti da se prvog maja sjetite sjetve kukuruza, uzorete, posijete sjeme koje niko nije hteo uzeti pa ostalo, kisa padne, sjeme brzo klija, jednako nicanje, brzi porast zbog toplog vremena, tokom ljeta dobar raspored padavina i eto prinosa istog kao sa svim cudima i nacinima obrade....


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh