Pneumatske sejalice za kukuruz

Doterao pre neki dan Nodet 6r, skupljaju se 1 i 6 baterija, nagazni tockovi prosireni i preradjeni na lezajevi(nema puskica) gore na kuplungu i menjacu takodje lezajevi. Ima kontrolu setve na ploce, jos da uradim hidro markire. Juce zavrsio remont, promenjeni svi plasticni zupcanici i 3 metalna u donjem kucistu. Platio je 2000e, i prodao moju Olt 4R za 1100e. Nemam bas neke slike, evo jedna iz transporta.
52778610eb867fa42f7ce2d89b5c9cc3.jpg


Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Da li neko zna koja je razlika izmedju Monosem sejalica visok setveni aparat modela NG plus 3 i NG plus4? Naravno sem sto su NG4 novije.
 
Moze li mi neko preporuciti koju novu cetvororednu sejalicu uzeti.Apsolutno se ne razumem (nikad nisam ni sejao) do sada sam placao setvu. Plan je da bude diskosna posto vidim da ona moze i u losije spremljene parcele i za redukovanu obradu.Budzjet je max 7000e.

Sejace kukuruz i soju do 100 hektara godisnje.
Kopija Gasparda, Sakalak po meni za početak...
 
Danas sam bio u Novom Sadu i obisao par firmi.Na kaju je ispalo da se ipak dvoumim izmedju MA AG italijanske sejali sa raonim ulagacem i niskim setvenim aparatom i Sakalak turske sa diskosnim ulagacima.
Molio bih za jos neko misljenje. hvala !
 
Danas sam bio u Novom Sadu i obisao par firmi.Na kaju je ispalo da se ipak dvoumim izmedju MA AG italijanske sejali sa raonim ulagacem i niskim setvenim aparatom i Sakalak turske sa diskosnim ulagacima.
Molio bih za jos neko misljenje. hvala !
S obzirom na zemljiste u Sumadiji, mislim da diskosna varijanta ima prednost nad raonom, bar bi kod mene imala..
 
Po meni samo diskosna. Kod mene je zemlja takva da, na primer u slučaju nodetke, danas što spremiš, sutra seješ. Jer ako padne i najmanja kiša, tako se kora uhvati da sa nodetkom imaš problem da lepo useje na zadatu dubinu.
 
Ja glasam isto za diskosnu, raona mi se smucila ,kad je nekad ne uslovno raona nema sta da trazi, a u idealno spremljeno poseju obe.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
A nije bas tako, seje kod mene pneumatska IMT raona samo vozi, ali sto rece daner mora da se spremi top da bi to usejalo kako treba.. 8-) Sejali smo i po lose spremljenom, sklop kao raspored casova za osnovce sad u vreme korone, ponedeljak, sreda i petak skraceni casovi (ima ga ali nejednako) a utorak i cetvrtak slobodno (tu ga nema uopste) :ROFLMAO: A prosle godine sam gledao kako komsija seje diskosnom 8 reda, hidraulicno rasklapanje, hidraulicni markeri, kontrola setve, ma milina za raditi.. Ali polako, jedno po jedno dozivecu valjda i to mlad sam.. :)
 
Brat ima diskosnu Gaspardo i ima problem kod pripreme za setvu.Tamo gde je tvrdo i teško zemljište setva ide lepo dok kod mekog i rastresitog zemljišta mora da prođe 3-4 prohoda ne bi li napravio tvrđi setveni sloj ali opet ima problema.
 
To je sigurno probao,ae sad da bas ne zna cemu sluzi stelovanje pritiska baterije xd.Nek predje kembridzom pre setve npr,mada to je bespotrebna potrosnja nafte,kad vec ima toliko problema sa mekom zemljom,ja bi npr spremio za setvu mnogo ranije,do polovine marta npr drugi prohod plice,a prvi od nove godine kad uslovi dozvole ,taman niknu korovi do aprila,nek useje u to i posle total,sta ce bolje.Mi sa govn... nodetkama ili bilo koji raonik sejalica,moramo spremiti pred setvu inace posle kisa na iole malo tezim zemljistima usejati svo seme na zadatu dubinu je nista drugo do naucna fantastika.Dzabe joj sve sto ima npr preciznu setvu kao niski setveni aparat,kad ne seje na istu dubinu ili kad gubis dragocenu vlagu spremati joj idealan setveni sloj.
 
Probao je svašta pa i valjanje pre setve ali to samo diže i ovako velike troškove, sejalica je već dugo kod njega, seje dosta sa njom i ima probleme.U suvim uslovima potrebno je montirati namenske ulagače, zna član Dukej na čega mislim jer smo zajedno tražili prošle godine iste.Distributeri Turskih brendova ih nemaju u ponudi niti su čuli za njih a originalni Gaspardo u Almex-u košta 10.500 rsd/kom. za parčence metala veličine kutije cigareta.
 
Probao je svašta pa i valjanje pre setve ali to samo diže i ovako velike troškove, sejalica je već dugo kod njega, seje dosta sa njom i ima probleme.U suvim uslovima potrebno je montirati namenske ulagače, zna član Dukej na čega mislim jer smo zajedno tražili prošle godine iste.Distributeri Turskih brendova ih nemaju u ponudi niti su čuli za njih a originalni Gaspardo u Almex-u košta 10.500 rsd/kom. za parčence metala veličine kutije cigareta.
Imao sam isti problem sa istom sejalicom u lakom zemljištu. Problem je prestao kada sam te njive prestao da orem. Ili gruber plitko ili samo tanjiranje...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Mi sa govn... nodetkama ili bilo koji raonik sejalica,moramo spremiti pred setvu inace posle kisa na iole malo tezim zemljistima usejati svo seme na zadatu dubinu je nista drugo do naucna fantastika.Dzabe joj sve sto ima npr preciznu setvu kao niski setveni aparat,kad ne seje na istu dubinu ili kad gubis dragocenu vlagu spremati joj idealan setveni sloj.
Ne znam posle koliko posejanih kj menjate raonike, u svakom slucaju menjaj obavezno uvek izmedju 150 i 200 kj pa ces videti kako poseje.
Jedna od najvecih mana na Nodetkama, Olt, Agria su ti nozevi koji se brzo tupe.
Jos nisam cuo da neko napravi samo ostrece.
 
Nazad
Vrh