Pneumatske sejalice za kukuruz

@Gogi023 Ali kakav je tacno sprej u pitanju ?,vidim sad na netu ima grafitnih sprejeva tipa mast plus grafit kao dodatak,to sigurno ne bi valjalo za ploce.Mislim da je sto puta bolje kupiti grafitni prah,puder,na 100-500grama kosta i jeftinije nego grafitni sprej ,naneses nekom cetkom na ploce i to je to.
 
Gledam ovu tabelu,pa mi nešto nije baš najjasnije.
Ako na menjaču gore stoji A.B.C.D.E s' leva na desno,a dole 4.3.2.1
Kada se uzubi npr na A1 zar lanac ne bi trebao da ide, gore na slovima, preko najmanjeg lančanika,a dole na brojevima preko najvećeg,
Kao što je prikazano na E4:oops:
 
@Gogi023 Ali kakav je tacno sprej u pitanju ?,vidim sad na netu ima grafitnih sprejeva tipa mast plus grafit kao dodatak,to sigurno ne bi valjalo za ploce.Mislim da je sto puta bolje kupiti grafitni prah,puder,na 100-500grama kosta i jeftinije nego grafitni sprej ,naneses nekom cetkom na ploce i to je to.
Nemam pojma, vidim brzo se suši.
Puder ide za sejalice sa cetralnim bunkerom da bi seme lakse klizilo do baterija.
Bojim se da bi grafit jos više odneo ploče.
Al kod njega su plastične pa ko zna
 
Pozdrav svima, moja porodica se bavi ratarstvom (ja se bavim drugim zanimanjem ali sam tu generalno šta treba) pa smo se malo zagrejali za moguću kupovinu polovne pneumatske sejalice na foru Nodet, pa bi nam značili neki saveti. Po oglasima gledamo, ponude su onako šarenolike, uglavnom gledamo modele sa 4 reda, od rashodovanih, remontovanih, pa i pomisao novih, izgledaju primamljivo ali kada vidiš deklarisanu cenu bez PDV-a :LOL:, to već ispada iz nekog ciljanog platežnog ranga.

Probaćemo da prelistamo prethodnih stotinak strana, čisto da se upoznamo sa onim što ste pisali vezano za vaša iskustva. Ispod je video prilog od prošle godine kako trenutno radimo.


Imamo traktor Rakovica 65 koji smo u maju 2020. malo dodatno sredili i doveli u red i dodatno pojačali kardan na 720 obrtaja. Za setvu kukuruza smo do sada koristili OLT MSK ako se ne varam da se tako zove model (koju bi možda i otac prodavao). Obrađujemo zemlju uglavnom u ataru oko Resnika, a po rečima starijih meštana, u Resniku se nekada radilo mnogo više zemlje, a danas navodno može na prstima ruke da se izbroji ko se sve bavi poljoprivredom. No, da ne dužim sada o tome, naš komšija ima pneumatsku sejalicu koju je kupio pre koju godinu koju je platio negde ispod 1500€ ako se sećam, pa ga je moj otac jednom prilikom zamolio da posadi neki posed, i dopalo mu se kako je uredno posejano. Koja semena koristimo, to ću napisati sledeći put, pošto ja sa tom materijom nisam baš upoznat.

Berbu vršimo sa Zmaj 214 beračem, koji bi takođe trebali da sredimo tokom godine, prvenstveno jer bude dosta klipova na kojima ostane komušine.

Možda za početak da postavim pitanje, koja je razlika između užih i širih creva koja se viđaju po oglasima za remontovane modele?

Postoji mogućnost da u kupovini sejalice ne učestvujemo samo mi nego i još jedna strana, pošto često pored setve za koju odradi moj otac, druga strana takođe povremeno zasadi i suncokret i soju na još nekom svom posedu, pa bi sejalica onda bila i zajednička. Prošle godine smo imali ako se ne varam površine ukupno 6ha zasejano pod kukuruzom, a ako uzmemo pneumatsku sejalicu, možda i pojačamo ove godine. :cao:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, moja porodica se bavi ratarstvom (ja se bavim drugim zanimanjem ali sam tu generalno šta treba) pa smo se malo zagrejali za moguću kupovinu polovne pneumatske sejalice na foru Nodet, pa bi nam značili neki saveti. Po oglasima gledamo, ponude su onako šarenolike, uglavnom gledamo modele sa 4 reda, od rashodovanih, remontovanih, pa i pomisao novih, izgledaju primamljivo ali kada vidiš deklarisanu cenu bez PDV-a , to već ispada iz nekog ciljanog platežnog ranga.

Probaćemo da prelistamo prethodnih stotinak strana, čisto da se upoznamo sa onim što ste pisali vezano za vaša iskustva. Ispod je video prilog od prošle godine kako trenutno radimo.


Imamo traktor Rakovica 65 koji smo u maju 2020. malo dodatno sredili i doveli u red i dodatno pojačali kardan na 720 obrtaja. Za setvu kukuruza smo do sada koristili OLT MSK ako se ne varam da se tako zove model (koju bi možda i otac prodavao). Obrađujemo zemlju uglavnom u ataru oko Resnika, a po rečima starijih meštana, u Resniku se nekada radilo mnogo više zemlje, a danas navodno može na prstima ruke da se izbroji ko se sve bavi poljoprivredom. No, da ne dužim sada o tome, naš komšija ima pneumatsku sejalicu koju je kupio pre koju godinu koju je platio negde ispod 1500€ ako se sećam, pa ga je moj otac jednom prilikom zamolio da posadi neki posed, i dopalo mu se kako je uredno posejano. Koja semena koristimo, to ću napisati sledeći put, pošto ja sa tom materijom nisam baš upoznat.

Berbu vršimo sa Zmaj 214 beračem, koji bi takođe trebali da sredimo tokom godine, prvenstveno jer bude dosta klipova na kojima ostane komušine.

Možda za početak da postavim pitanje, koja je razlika između užih i širih creva koja se viđaju po oglasima za remontovane modele?

Postoji mogućnost da u kupovini sejalice ne učestvujemo samo mi nego i još jedna strana, pošto često pored setve za koju odradi moj otac, druga strana takođe povremeno zasadi i suncokret i soju na još nekom svom posedu, pa bi sejalica onda bila i zajednička. Prošle godine smo imali ako se ne varam površine ukupno 6ha zasejano pod kukuruzom, a ako uzmemo pneumatsku sejalicu, možda i pojačamo ove godine. :cao:
Bices zadovoljan Nodetom, za ovu tvoju Olt mehanicku je avion.
I mi smo pre imali ovakvu mehanicku...
Uzano crevo ne podrzava ploce za soju, siroko podrzava, i jaci vakum, ne treba veliki gas u setvi....

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ima li velike razlike izmedju Sakalak i Irtem sejalice ? Osim sto Sakalak sa kardancicima a Irtem na lance. Jer vidim da su podesavanja slicna, dizajn kutija malo drugaciji sve ostalo mi deluje slicno.
 
Imam 4 ploce za kukuruz da prodam 27x5mm.
2c9d759a5b5a8ef4a6df659b5751aa1f.jpg
1935cfacffaed095b76bf4644ccf4ffc.jpg
 
Moze li mi neko preporuciti koju novu cetvororednu sejalicu uzeti.Apsolutno se ne razumem (nikad nisam ni sejao) do sada sam placao setvu. Plan je da bude diskosna posto vidim da ona moze i u losije spremljene parcele i za redukovanu obradu.Budzjet je max 7000e.

Sejace kukuruz i soju do 100 hektara godisnje.
 
Nazad
Vrh