Pneumatske sejalice za kukuruz

Često sam video da ljudi ne prebace vertikalne poluge u šlicovane rupe pri setvi, takodje se desavalo da podignu bateriju pa zaborave da je spuste dole ili se sama zabravi u gornji položaj. Takodje ima bisera koji na belarusu drze hidraulik u pozicioniranom polozaju, tu tek bude svinjarija kada ukapiraju da ne spuste sejalicu dovoljno dole. U svakom slucaju toliki valov od brazde treba resavati setvospremačem a ne tražiti resenje u sejalici.
 
Sve je to stvar gledanja,imam komsiju na jednoj njivi pa imamo dogovor ako on prvi radi neka ostavi marker da ja nastavim ali gledam i ja i on da jedno 20+ cm zadnji red od brazde,a imam takvih sto gleda uvek taj zadnji red da stavi preko medje ja to onda spartacem resavam,jedne god komsija prskao kukuruz pa uhvatio moja tri reda,pitam ga sto to radi a kao medja da ne zaraste tako da kad sam ja isao da prskam uvatio plus njegova tri reda pa ako meni propadnu ta tri nek i njemu ali sva sreca kukuruz nije osetio

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Često sam video da ljudi ne prebace vertikalne poluge u šlicovane rupe pri setvi, takodje se desavalo da podignu bateriju pa zaborave da je spuste dole ili se sama zabravi u gornji položaj. Takodje ima bisera koji na belarusu drze hidraulik u pozicioniranom polozaju, tu tek bude svinjarija kada ukapiraju da ne spuste sejalicu dovoljno dole. U svakom slucaju toliki valov od brazde treba resavati setvospremačem a ne tražiti resenje u sejalici.
Kako po tebi podesiti regulator za pripremu i setvu na rusu ?
 
Што се тиче рупа на сетвеним плочама кукуруза у кратко која је нај боља опција?Радим са 5мм и иде то добро е сад кад је баш крупно мислим да би било добро и 5,5мм?Увек нешто око рупе мајку му.
 
Ja jedino nemam od 27 rupa.
Vidim da ih hvale jer se sporije okrecu!

Mislim da ne utiče toliko na populaciju kao na razmak?

Preporuke: kupiti ili ne? 🤔
 
Dal je 26 ili 27 rupa totalno ne bitno ,razlika u brzini okretanja 4%.

Od prilike ako sejes 7km/h brzinom , smanjis za 0.3km i to ti je isti djavo

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh