Pneumatske sejalice za kukuruz

Nisu oni budale!!!
Medja je svetinja, šta tražiš u tudjem?????
Sa istim ljudima u selu svi imaju problem!!!!!!
Uvek oni pogreše i udju u tudje, kao nisu znali??????
Dvojicu od njih sam hteo tući nije mi problem nego matori djuturumi pa me sramota
Onda sam ih skinuo sa vrata tako što sam obojici obrao po 5 red kukuruza
Reko sam isto kao oni, pa nije kraj sveta nećemo se valjda svadjati, pa rešićemo nemoj biti na kraj srca
A jednog što mi je gazio njivu kombajnom sam izbacio iz kabine dok je kombajn bio u pokretu
Da nije bilo mog matorog gorio bi kombajn
Još par njih sam puštao kroz šake i više nemam problema



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aco znaci kod tebe nema pardona, gazis redom?
Luka desi se nekad da situacija nalaze tako da moras pogaziti a on namcor samo ceka priliku...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Aco znaci kod tebe nema pardona, gazis redom?
Luka desi se nekad da situacija nalaze tako da moras pogaziti a on namcor samo ceka priliku...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Veruj da sam kao klinac dobio takve batine od pok. Dede jer sam gazio tudju njivu da još uvek pamtim!!!!!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nisam mislio samo na sejanje njive ali kad ste se svi uozbiljili, ajde da se i ja uozbiljim, ovako mator, možda među najstarijim od vas.
 
Razumeo sam Aco.

Nisam mislio Luka paradirati komsijskom njivom...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imamo problem na sakalak diskosnoj sejalici dosta plitko ide setveni aparat ako slučajno treba da useje u razor. Ako ispod pogonskog točka podbacimo gredu 10cm disk je na 15mm od betona i dali ima još neko takvih problema. Jel ima neko iz okoline takvu.
 
Hoces da kazes da baterija ne moze da ide nize ispod pogonskih tockova vise od 8.5 cm?

Jel su ti pogonski tockovi fixni ili zive na oprugama?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Čovek priča o razoru tj neravnom terenu.
Pitanje je koliki hod imaju baterije na dole?
A sam si odgovorio sa tom klocnom ispod pogonskog tocka a tih 10cm meni malo zvuci !
Kada je sejalica zakacena i spustena tek da diskovi dodiruju zemlju, koliko imas prostora od pogonskih tockova do zemlje?
 
Ako tockovi zive tako ne moze gledati jer ce opruge povuci tockove u najnizi polozaj a to ti nije merodavno jer kad spusti sejalicu i tockovi se podignu kad su pod teretom.

To sto pricas vazi samo ako su fixni pogonski tockovi.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Podbacio 2 cigle i disk je zaboden oko 2cm u zemlju.

A gore na granicniku mogu jos da pomerim, mada moze se i kontra matica prebaciti sa druge strane navoja i zakontrirati pa se moze dobiti jos 15-20cm hoda baterije u odnosu n tockove.
3638773c25fececaf2b3913e9fe54094.jpg
1da10970f914056a217efa8eb3f14a14.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Recimo da razor nije veci od te dve cigle.
Disk mora jos bar 7-8 u zemlju. Ako nema drugo resenje (točkovi za dubinu) onda prebaci tu maticu kao sto si rekao
 
Imamo problem na sakalak diskosnoj sejalici dosta plitko ide setveni aparat ako slučajno treba da useje u razor. Ako ispod pogonskog točka podbacimo gredu 10cm disk je na 15mm od betona i dali ima još neko takvih problema. Jel ima neko iz okoline takvu.
I u Lokvama je bio jedan takav problem sa međom, nije dve vrste usejala lepo gde je bila velika rupa do komšije. Raspitaću se kako su rešili pa zovni za koji dan.Da ne zabiravim
 
Nazad
Vrh