Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja sam uz sakalak dobio polugu za dizanje, rukama nema teorije.
Nisam probao jos otkociti da vidim dali rus digne dovoljno.

Kad sejete belorusom dali idete po sredini traktora markir ili gazite tockom?
Sejao sam do sad sa 549 ali ovu sejalicu on ne moze da nosi pa moram rusom, a nesto mi siroka prednja guma da bi gazio tockom.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja sa nodetkom idem tockom po markiru,mislim da kad bi ih jos produzio morao bi ojacavati blizu sarki zbog duzine da se ne krive.Imam 11ke gume napred,nije problem sa njima ,ali ako su neke sire,mozda po meni bolje ici ivicom spoljnom gume po markiru,manje je ''setanja'' nego kad bi gledao uvek po sredini tocka.
 
A malo nezgodno na rusu, volan nije na sredini traktora.A i nisam navikao
Malo se iskosis kad sedis sastavni redovi veselje.

Jedino po sred soferke liniju po vertikali povuci, napred na traktoru neku sipku montirati pa gledati da se to dvoje i markir poklope.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
A malo nezgodno na rusu, volan nije na sredini traktora.A i nisam navikao
Malo se iskosis kad sedis sastavni redovi veselje.

Jedino po sred soferke liniju po vertikali povuci, napred na traktoru neku sipku montirati pa gledati da se to dvoje i markir poklope.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
E to je tek umetnost na Belarusu! Inače mu je sve u centru...
 
Ja sam uz sakalak dobio polugu za dizanje, rukama nema teorije.
Nisam probao jos otkociti da vidim dali rus digne dovoljno.

Kad sejete belorusom dali idete po sredini traktora markir ili gazite tockom?
Sejao sam do sad sa 549 ali ovu sejalicu on ne moze da nosi pa moram rusom, a nesto mi siroka prednja guma da bi gazio tockom.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ja idem unutrasnjom ivicom tocka po markeru,mozda nije idealan sklop ali bolje je malo uze neka bude nego sire od 70cm

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Najjednostavniji princip, koji doduse traje malo duze al cuva ledja 100%. Drvenu klocnu pod bateriju spustis sejalicu, zakljucas,podignes. Ja za majevicu 4 reda nosim dve klocne i u dva spustanja zakljucam. Malo duze traje al vredi.
 
Jel dizete u setvi jad recino treba josdva reda usejati, gazite po komsiji ili ponovite po svom usejanom?
 
U tudje ne ulazim.
Ponovim po svom, izrucim seme iz jedne-dve baterije pa idu po mom sejanom ali na prazno.
Ako je kratak uvrstak a fali 1-2 reda, obicno ostavim ne posejano, lakse nego zezati se sa tim a korpa kukuruzu ni mnozi ni deli nesto, kad je izukrstano i ne zna se krsni kraj, nesto najgore, uhh,muka me uhvati.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
U tudje se ne ulazi, ima takvih budala koji samo cekaju situaciju za neku svadju i raspravu, i odstetu zbog "nanete stete"
 
Nazad
Vrh