Pneumatske sejalice za kukuruz

Da li mislis na usijavanje?
Zanima me šta je najbolje da se stvam na OLT sejalicu iza ona 2 metalna točka. Vidim neke imaju lanac, neke kao motikice a neke ono kao žica sa orugum. Verovatno ove stavri imaju nazive, ali mislim da znate o čemu govorim.
Trenutno nemam ništa nego ćele vuče lančaru .... Ahhhh zezno sam se. Nije OLT pneumatska već IMT žitna. Al dobro, pitanje ostaje isto.
Lančara ima krupne alke. Lako se umrsi sa biljnim ostacima, . Ne zatrpa dobro i još pokvari redove
 
Dooobro si pobrko. :) Iza zitne vucem parce brane sa alkama koja dosta dobro prekrije seme. Ista brana moze biti i sa klinovima. Brana to je predpostavljam isto sto i lancara kako je ti nazivas.
 
Najbolje zatrpa ta kao brana,mislim na gomilu tih kao okca/krugova spojenih jedan za drugi.
 
Posto vas ima dosta iskusnih ovdje nadam se da cu dobiti pravi odgovor?
Naime treba da kupim sijačicu četiri reda novu. Imao sam 2 reda Agriju prosle 3 sezone i nije bila losa za moj pojam i obim posla. Imam dilemu da li uzeti opet Agriju ili nabaciti jos 1700-1800 evra i kupiti Gaspardo SP ? Da li je Gaspardo toliko i kvalitetniji koliko je skuplji ?
 
Trudim se da uzorem na vrijeme i da izmrzne, brazdu zatvorim cim se moze u proljeće. Računam da su mozda na Gaspardu malo teze baterije pa bi ujednačenije sijala od Agrije.
Nisam nesto razmišljao o Majevici zbog njene tezine. Kod mene ima dosta i brdovitog terena.
Neznam da li OLT jos ima nova da se kupi a nije mi ona nesto bolja od Agrije imao sam je prije, isto dvorednu.
 
Imao je moj komsija Majevicu 2 reda novu dobio u nekoj donaciji, Imt 540 je imao muku da je nosi po brdu, nije smio na okretanju da je digne puno u vis hoce polomit kardan kako je glupo napravljena dok sam ja sa 539 i Agrijom igrao se po brežuljcima.
 
Да контам то код мене плоча баш има добар рис под руком...Мислим да је за замену хоће да пропусти семе тј не ухвати.
 
Mozes lako gore proci kad sve novo stavis,kao ja npr.Nove ploce za soju,kad ih stavim,ni ne stezem onaj sraf od vratanca,samo raonik sto pritisne,i opet to se toliko tesko okrece to je strasno,skoro pa lanac da pukne.I koji kur... da radim ?,kupim nesto novo pa aj na smirglanje ,jeb.. tarne ploce i cela sejalica i delovi za nju.
 
Trudim se da uzorem na vrijeme i da izmrzne, brazdu zatvorim cim se moze u proljeće. Računam da su mozda na Gaspardu malo teze baterije pa bi ujednačenije sijala od Agrije.
Nisam nesto razmišljao o Majevici zbog njene tezine. Kod mene ima dosta i brdovitog terena.
Neznam da li OLT jos ima nova da se kupi a nije mi ona nesto bolja od Agrije imao sam je prije, isto dvorednu.
Узми Агрију,поготово због твог терена,иначе врло коректна сијачица.
 
Postoji poluga...Ali ako traktor dize dovoljno visoko ne moraju se ni dizati, u suprotnom nakon setve naci nekog dobrog fizioterapeuta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh