Pneumatske sejalice za kukuruz

Zar nema član @igordulic problema sa novom Monosem što se tiće rasporeda?
Iskreno u kardanu ne vidim ništa loše, na Oltu evo već 19 godina, ništa dirano oko toga, a opet isto da ne valja ne bi se taj Gaspardo prodavao, svaki tjedan barem jedna prodana, iako ja osobno rasporedom Gasparda nisam očaran, ali valjda je u trendu pa ide....
 
Drugar je prodao skoro novu Monosem sejalicu a ostavio polovnu stariju Gaspardo, ne znači ni ime Bog zna šta.
Kod nas svi koji su pre nekoliko godina kupili monosem niski setveni aparat ili razmišljaju o gaspardo ili su neki već zamenuli za gaspardo. Svi imaju problem neki na ramu sejalice, pucaju neki šrafovi stalno...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Drugar hoce da uzme kontrolu setve za Majevicu, kaze cuo je da ima neki covek iz Backog Petrovog Sela pravi i da su dobre, jel zna neko nesto o tome?

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Cicimori, ili neko drugi , zna li neko mozda koja je maksimalna gustina , tj najmanji razmak koji se moze podesiti na kukuruznim plocama na Gaspardu MT?
8.4 cm je najveca gustina sa kukuruznim plocama od 26 rupa kada je gore zupcanik 16 a kod pogonskog tocka 23.

b6u3Za7.jpg
 
Velika je razlika kod gasparda i nodetke je i sam ugao osovina i krsteva kardana. Kod gasparda ugao manji, 26 rupa na plocama. Sporije se i to okrece nego li nodetka sa vecim uglom i 22rupe na plocama.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ma drugi kvalitet materijala. I nodetka ide dok je novo, prvo su sve odavno punoletne, losiji materijal zamenskih delova...nije to za porediti.
Dobar je Nodet ko ne seje na losim pripremama da se razdrma i rastoci sva.
 
Bio je zadovoljan, i ja sam gledao, dobar raspored je bio, gledao sam je, dobro je napravljena, masivne baterije, e sad ne znam što se tiće materijala jer kako je kupio, posijao, tako je i prodao za iste pare, bavi se trgovinom. Što se tiće dvije diskosne za koje znam kod nas, nemaju ljudi problema, zadovoljni.
 
Jel moguce da se dvoumis oko toga?,jel moguce da se iko dvoumi oko toga xd ?...raone su odavne proslost,sto se mene tice.Ja jos moram trpiti nodetku,nadam se ne dugo jos,uvek odu pare na nesto deseto....
 
Jel moguce da se dvoumis oko toga?,jel moguce da se iko dvoumi oko toga xd ?...raone su odavne proslost,sto se mene tice.Ja jos moram trpiti nodetku,nadam se ne dugo jos,uvek odu pare na nesto deseto....
Sto da nije moguce, sve ima svoje prednosti i mane. Raona seje tolike godine nikad problem sa nicanjem nemamo, precizna setva, kod nas nije teska zemlja, mozes da sejes i u orano.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Pa što se tiće težine diskosna ili raona, obe su teške, nije velika razlika, treba veći traktor, kutije za djubrivo su isto velike, ide 400-500 kg.
 
Nazad
Vrh