Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja sam pitao kod nas za Sakalak 4 reda diskosnu bez kutija za gnoj, potisni točkić za sjeme, kutije za mikrogranule, dupli duži markiri 5700 € neto, Gaspardo najslabiji model sa diskovima MT u toj opremi oko 2800 € skuplji, razlika skoro pa da kultivator izađe novi za to, malo fali...
 
Ja ne znam sta cu sa sejalicom. Olt mi je zadnja opcija, od majevice polako odustajem, izgleda da ce turska da dodje,samo dal iterm(lanac) ili sakalak(kardan). 6r, raoni ulagac
 
Ja sam pitao kod nas za Sakalak 4 reda diskosnu bez kutija za gnoj, potisni točkić za sjeme, kutije za mikrogranule, dupli duži markiri 5700 € neto, Gaspardo najslabiji model sa diskovima MT u toj opremi oko 2800 € skuplji, razlika skoro pa da kultivator izađe novi za to, malo fali...
Kod vas je gaspardo kolko vidim dosta skuplji nego ovamo , ovde isti model sa pdvom kao u Hr bez pdva , gledajući u taj cjenovnik firme BKL.
 
Kod nas je općenito na sve veća marža, a još kad vidim šta je sve dodatna oprema i koliko je naplaćivaju zaboli glava. Vidim neki stroj i pomislim, a pa i nije tako preskup, dok staviš sve šta ti treba, već 50% skoči cijena. BKL kod nas je top, prodaje jako puno strojeva, ali nije jeftino kako se čini na prvu jer je sve golo.

Što se tiće turskih sijačica, pratio sam raspored posijanog i Sakalak i Ozdoken i zadovoljan sam viđenim, raona i diskosna Sakalak i diskosna Ozdoken. Ozdoken 6 redi sklopiva kod kolege 3 godine, nikakvih problema sa materijalom.
Sjetimo se Ilgi-a, samo riječi hvale o tanjuračama i gruberima...
 
Poslednja izmena:
Zato neke stvari treba odmah staviti kao osnovne a ne opciono!
Kod sakalaka se doplacuje nezavisni hidro markeri 320e ili 370e produzeni, a kod ozdokena su u osnovnoj opremi.
 
Ja gledam samo po balirkama, koja je na kardane , nema problema ,gde god je lanac problemi.
Diferencijali, reduktori itd da je bolje na lanac pravili bi se na lanac.
Mozda je lanac u sejalici u prednosti jer je na lezajevima, a reduktori u sejalici na caurama.

Neko moje vidjenje.

Da se caure prave od neke kvalitetne plastike , ne vidim onda ni tu prednost.Mali je broj obrtaja.

Svi su istripovani zvog popularne nodetke i njenih problema sa plasticnim zupcanicima pa samo daj lanac.

Pucaju al je i dalje hvale, imt ispljuvan samo zvoni a metalni zupcanici, nikad puklo nije.
Na tom nesrecnom imt-u budale stavili ploce 18 rupa , prebrzo se vrtile i lose hvalate seme i samim tim raspored los.Kad se naprave ploce 24-26 rupa druga prica.





Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako je kardan dobro rešenje zašto ga Nodet nije zadržao?Zašto su svi ostali proizvođači sem Gasparda na lancu?Amazone,Monosem,Kuhn...
 
Pucaju al je i dalje hvale, imt ispljuvan samo zvoni a metalni zupcanici, nikad puklo nije.
Na tom nesrecnom imt-u budale stavili ploce 18 rupa , prebrzo se vrtile i lose hvalate seme i samim tim raspored los.Kad se naprave ploce 24-26 rupa druga prica.





Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ja sam imao IMT sejalicu 22 godine. Samo sam prve godine imao problema jer u fabrici nisu dobro sklopili kućišta. Posle toga mislim da nije nikad stala u setvi. Doduše, svake godine sam skidao kardane, poturao platnice i podmazivao osovinice. Ali bez obzira na sve ne bih je ponovo kupio.
 
Nazad
Vrh