Pneumatske sejalice za kukuruz

Pre neki dan je bila rasprava o sirokim nagaznim tockovima. Moja ideja je ovo.
 
Sto se tice tockova vec ustanovljeno, stvar je zemljista... A konkretno ovaj snimak, po meni nidje veze, sve ove probleme oko vazduznog dzepa i ukorenjavanja resava nagazni tockic...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto se tice tockova vec ustanovljeno, stvar je zemljista... A konkretno ovaj snimak, po meni nidje veze, sve ove probleme oko vazduznog dzepa i ukorenjavanja resava nagazni tockic...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ima i te kako veze.Pogotovo ako se seje u grudevito zemljište(glinovito,razrivano u proleće,ne razrivano uopšte no-till)..
 
[mention]CVEJA Po [/mention] Sta ce ti to pomoci u kamenolomima i razrivanjima u prolece?! Ovo je jedino dobro zbog aeracije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi se.......
Za sutra jos ostalo da se skinu kardani, pogonski tockovi, ventilator i neke sitnice i nece vise biti nista da se skida sa nje.

NPKfukl.jpg


Svaki nosac tocka za odrzavanje dubine sam morao da varim jer je bilo udubljenje od 4-5 mm na mestu gde se dodiruje sa regulatorom dubine.

VuthGMm.jpg


Gornji diskovi su sa moje sejalice koja je 2006 god. a donji su sa one sejalice koju sam kupio polovnu pre 3 godine a 2014 je godiste.

kIR4aBD.jpg
 
Ко ремонтује Нодетке дајте неку препоруку да преконтролишем све батерије
 
Cicimori, ili neko drugi , zna li neko mozda koja je maksimalna gustina , tj najmanji razmak koji se moze podesiti na kukuruznim plocama na Gaspardu MT?
 
Inace sto se tice nagaznih tockova za zatvaranje , razlicite verzije su idealne u vezi vlaznosti i topa zemlje u sjetvi . Na novoj gaspardo mt sto sam uzeo dodju dva gumena v tocka , a kad bi bilo ovde da mogu da biram za moj nacin rada uzeo bi v tockove jedan celicni puni kao u olta a drugi kao ovaj sto je sasa postavio celicni nazubljeni .
 
Koliko rupa su ploče i da li su zubčanici sa 23 zuba?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ako hoćeš slikaću ti ja tablicu na mojoj MT i tu ćeš sve videti...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Inace sto se tice nagaznih tockova za zatvaranje , razlicite verzije su idealne u vezi vlaznosti i topa zemlje u sjetvi . Na novoj gaspardo mt sto sam uzeo dodju dva gumena v tocka , a kad bi bilo ovde da mogu da biram za moj nacin rada uzeo bi v tockove jedan celicni puni kao u olta a drugi kao ovaj sto je sasa postavio celicni nazubljeni .
Isto, i nije iskljuceno da napravim jedan metalni nazubljeni. Jednostavno pritisak tog zuba ce zatvoriti svaki kanal. Ovde kad krene aprilska kosava gornji sloj pretvori u sljunak a ispod njega na nekim parcelama kanal u glini kojem klasican tocak ne moze nista
 
Nazad
Vrh