Pneumatske sejalice za kukuruz

Све то ништа може исто да те зеза и дебело тренира живце.
 
искрено немам појма, ми смо носили у Деспотово код чика Перице на ремонт све измењано јел су били ланац и шпанер сјебани и неке чауре су измењане по једној батерији 8000дин
 
Retko to zeza, oče da se desi da potroši taj PVC španer pa lanac odseče oprugu i okembesi se i spadne sa lančanika
Ali retko!!!!
Ja te lance nikad nisam mazao!!!!!!!!!!
A one gornje samo naftom kao i sve ostale na svim mašinama!!!!



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Tako su i meni rekli svi koji imaju ili su imali takvu sejalicu.Maži i teraj, nema ništa da zeza a bateriju sam otvorio čisto iz znatiželje da vidim šta ima unutra.Možda ona i nije neko sjajno rešenje ali mi je Olt-Nodet bukvalno dopi.dio.
 
Ja sam te pitao jer sam nekoliko puta govorio da mi se vise svidja sistem lanca i poprilicno sam siguran da je i bolji,jednostavniji,dugotrajniji i verujem manji otpor pravi nego kardan i zupcanici.I meni je dok.. nodetka i stalno zezanje sa njenim zupcanicima,pa jos kvalitet istih...
 
Arkadije to je kap koja je prelila čašu.Sve se detaljno pregleda pred sezonu, zameni potrošeno i neophodno, kreneš da seješ, misliš nema šta da se desi i prc, okruni se zupčanik, pukne osovinica i sto očina.Jako volim kada moram da popravljam nešto na njivi, sve bi se der'o od sreće.
 
Isto i kod nas tako. Sve novo, caure, zupcanici metalni i plasticni, gore sve novo, i opet dole u kucistu pukne plasticni pa rastavljaj, njakaj. Ne kazem poseje svake godine 130 lanaca, ali bes ti to kad svake godine treba remont. Zato mora da se uzme Majevica i da smanji jedna briga.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ja sam se par godina zajebavao sa nodetkom. Ful remontovana, opet sranja, doduse kod mene su delovi bilu lošeg kvaliteta. Prodao, uzeo Maju 2006 godiste evo peta godina bez jednog problema!!!
To je samo zbog jednostavnosti, jer nema sta da ode osim spanera ili lanca.
 
Moju nodet nikad nisam remontovao, došla je iz inostranstva, sejala je kod mene 12 godina u proseku 60+- hektara bez kvara. U početku mi je par puta pukao plastični osigurač i to je to. Sad se rasklimala ali nije stala.
 
Не знам моја Агрија из 2015-еЈедино што сам заменио је лежај на турбини,ланац мењача(истеглио се)Пар црева,чауре на точковима.Ове године треба да мењам чауре на улазу сетвеног апарата и то је то.Посеје годишње 100-130кј.Али стварно се све окреће као бицикл.
 
Komsijina 10 god bez kvara ikakvog, seje usluzno, radila je dosta.
Moja nek sastavi tako 5 god, meni dosta, a hoce sigurno, nece sejati preko 30h godisnje.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja na imt pneumatskoj u 20 godina zamenio jednom lezajeve na turbini, i par puta navarivao raonike.Ostalih kvarova nije bilo.
Doduse nije posejala puno, mozda oko 1000+ jutara za tih 20 god.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja isto nikad problema sa OLT, već nekih 18-19 godina ništa, jedina mana po meni, mekan materijal pa sam vario kod nosača markira i pucali nosači turbine, sad su pojačani malo, nadam se da je riješeno sad to, prošlu sezonu odradili.
 
Od 1979 imamo olt odnosno NODET koji je tada samo šrafan i sklapan u Osijeku
Sejemo izmedju 200_350kj godišnje sa njim i još uvek smo zadovoljni!!!!!
Markiri su prepravljeni na novi tip, i na vazduh
Turbina nikad nije ni ležaj menjan niti ima opcija da se podmazuje!!!
Točkovi nazad su radjeni više puta f28_30_32_pa piksnovani i tako u krug dok nisam počeo svake god da menjam one O_ring gumice i sad baš dugo traje
Na kvačila točkova sam stavio S207 ležajeve sa kućištem, markiri su još uvek bez ležajeva, menjač menjan više puta pojedu se zubi na lančanicima i ja zamenim samo pojedene lančanike
Uvek imam u kabini rezerve zvonce, mali reduktor, i par u bateriji
Retko imam problem na njivi


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh