Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja mislio ove godine da pogledam na sajmu za sejalicu, ali posto ga nije bilo sacekace sledeci sajam. Ali sam u dilemi da li uzeti opet sa raonim ulagacem konkretno Agriu ili uzeti neku od ovih turskih diskosnih. Pisalo se na forumu kako su neke od ovih turskih dosta losije posejale od starih Olt/Nodet. Pa me to malo u jednom trenutku i odbilo od turskih. Koje bi bile mane ovih Sakalak, Cansa, Ozdumen itd ??
 
Konkretna mana svih diskosnih, turskih ili evropskih je da ne mogu da ispostuju zadati razmak u redu u potpunosti, najpribliznije seju brzinom od 7 km/h i recimo na zadati razmak od 20 imas odstupanje 2-3 cm ali zadat brok biljaka po hektaru je isejan. A po mom iskustvu najveca prednost je ujednacena dubina setve u svim tipovima zemljista a time i nicanje sto je kasnije vrlo bitno u daljem razvoju biljaka. Kada je prolece idealno i priprema dobra nikne iza svake sejalice lepo, ali kada su uslovi losiji onda se vidi prednost. Imam Cansu 4 reda, 4 godine, posejao sam oko 250ha i nisam imao nikakvih problema
 
Ja planirao Ozduman, njih imam u ponudi u blizini.
5300 osnovna verzija, dupli hidromarker 300e, elektronska kontrola 600e...
 
Steta sto ne moze na nodetku da se skine raonik i nabudze dva diska, makar i manjeg precnika, radilo bi to posao zadovoljavajuce za vecinu tipova zemljista, osim rita naravno
 
Има агрија дискосну опцију, али опет није то то јер је мали притисак батерије. Другар има сакалак већ 3 године и задовољан је.
 
Ovi diskovi od plameta nisu kompletno resenje posto je zadrzan raonik, mada sigurno je bolje sa njima.
Iskreno lepo me sluzi sejalica i zao me da je prodam, ali vidim sta radi disk spram raonika
 
Ja sam sa obicnom sejalicom imao problem , nemam njivu na kojoj je ista zemlja sve sareno ,tvrdo meko itd.
Onda negde seme ode na 10 cm a negde 3 cm i ne zatvori dobro jer je masna crnica zemlja .
Zato diskosna u put seje, ista dubina setve kakva god da je zemlja.
Samim tim nicanje je isti dan na razlicitim tipovima zemljista. I brze nikne posle diskosne.Vidjeno x puta.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh