Pneumatske sejalice za kukuruz

Daleko od toga da ove diskosne sejalice nisu dobre i da ne bih voleo da imaj jednu takvu, ali gledam ove Nodetke što ljudi koriste u mom kraju i vidim da su kod većine nicanje i sklop odlični. Ako Nodet tako dobro poseje u mom kraju koji je pretežno brdovit, šta onda reći za Vojvodinu. Ja sam zadnjih 22 godine sejao IMT pneumatskom sejalicom i problem je kod mene uglavnom bila preduboka setva (poseje se dublje jer je suvo a posle setve se okiša).
 
Ako je razlika u nicanju 5 dana, onda je dubina setve bila razlicita. Nodetkom bilo zakrkano duboko, a diskosnom na 3cm. Nikola Ilic je u pravu, kada posejes seme u podlogu tvrdu, a odgore mekano izlazi u 24h cela njiva.
 
Ja savakako nisam za plitku setvu,nek malo duze nice ali sigurnije je. Mada je svaka godina za sebe,prosle godine u setvi nije bilo vlage na 5 cm i posejali smo na 8cm i niklo je sve jedno zrno i to bez kise. Ko je sejao plice,nicanje bilo sareno.
 
Ja sam prosle god sejao sa imt- ovom uporedo sa diskosnom monosem.

Brze je moje niklo sa imt sto sam sejao.Za obicnu sejalicu mora biti idealno pripremljeno.Moze i ona super da poseje.

Prepravio sam ploce na 24 rupe na imt-u sad mnooogo preciznije seje.Fabricki je sa 18 rupa i prebrzo se okrece ploca i dosta puta ne uhvati seme. Samo budala vidim da i mesac sam trebao staviti kao na oltu.Na imt-u su mali pa lose mesa, sto bolje nadize seme lakse vakum hvata.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
577 (5 brzina)drugom nekih 7-8km/h,probao sam i 1 isto sranje.Seme baci svo samo sto mi negde bude na 7-8cm razmak.diskosna je sejalica.
 
Jel neko resio problem na maji sa rasporedom semena.Znam da sve imaju los raspored al moja katastrofa
Ja kad sam birao da li da uzmem diskosnu ili raonik varijantu odabrao sam raonik jer sam cuo da su ljudi sa diskosnim imali vise problema sa rasporedom I nejednakom nicanjem. Moguce je da taj disk napravi malo siri kanal u koji kad seme padne otkotrlja se malo pa zato ima nejednakih razmaka.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Problem sto ja u opste nemam kanalic gde upada zrno,raonici su novi.Jedino da podignem disk skroz gore a nikola golubinci kaze da hoce onda da gusi zemlja
 
Problem sto ja u opste nemam kanalic gde upada zrno,raonici su novi.Jedino da podignem disk skroz gore a nikola golubinci kaze da hoce onda da gusi zemlja
Diskutovalo se na temu rasporeda u redu tj. medjusobnog rastojanja izmedju zrna kako nije toliko presudno za prinos koliko ujednaceno nicanje tj odrzavanje jednake dubine setve.
Gledao sam neki video za novu Monosem sejalicu sa visokim setvenim aparatom gde jasno govore u prilog diskosnih sejalica sa visokim setvenim aparatom gde zbog velikog precnika diska dolazi do preciznog kopiranja terena I ujednacenijeg nicanja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Diskutovalo se na temu rasporeda u redu tj. medjusobnog rastojanja izmedju zrna kako nije toliko presudno za prinos koliko ujednaceno nicanje tj odrzavanje jednake dubine setve.
Gledao sam neki video za novu Monosem sejalicu sa visokim setvenim aparatom gde jasno govore u prilog diskosnih sejalica sa visokim setvenim aparatom gde zbog velikog precnika diska dolazi do preciznog kopiranja terena I ujednacenijeg nicanja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Baš čudno, šta reče da oni prodaju?
 
Baš čudno, šta reče da oni prodaju?
Bas sam ocekivao da se ti javis, I ti imas Maju kao I ja. Jasno je da svaki cigo hvali svoga konja ali pravio je Monosem I sejalice sa niskim setvenim aparatom doduse ne znam da li to rade jos uvek, moram proveriti.

Ali da me ne razumete pogresno ne reklamiram ja Monosem vec sam samo hteo kolegi da naglasim da mozda nije presudno da ima raspored idealan u redu koliko da pokusa da podesi sejalicu da seje na jednaku dubinu.
Proverio, jos uvek prave klasicne raonicne sejalice sa niskim setvenim aparatom.
 
Poslednja izmena:
Bas sam ocekivao da se ti javis, I ti imas Maju kao I ja. Jasno je da svaki cigo hvali svoga konja ali pravio je Monosem I sejalice sa niskim setvenim aparatom doduse ne znam da li to rade jos uvek, moram proveriti.

Ali da me ne razumete pogresno ne reklamiram ja Monosem vec sam samo hteo kolegi da naglasim da mozda nije presudno da ima raspored idealan u redu koliko da pokusa da podesi sejalicu da seje na istu dubinu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Majstore imam ja i Monosem sa niskim setvenim... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh