Pneumatske sejalice za kukuruz

Znam za njih .U Senti 800 dinara u Bašaidu 1000.
 
Poslednja izmena:
Turbina premestena da vise ne smeta kad se baterije pomeraju sa 70 na 50
af2e668700ea95ef708ee829e3ccacb8.jpg
32ce2db3531f07c32c8c71b8e8f380ce.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Bećarr94, da li sada možeš staviti bateriju točno na sredinu iza turbine?
Može slika odozada, gdje se vidi greda i velika remenica......
Kad sam slagao neparan broj redova, onda se baš mora kemijati s turbinom, i nemože biti na sredini, jer smeta.....
 
Tako sam i ja pomjerao turbinu..... Al više bi htio da bude na sredini..... Sada sam nabavio još jednu sijačicu 4 reda, pa bi htio napraviti na tri reda, razmak redova 44cm,kako sam sijao uljanu repicu, a s njom probati i posijati postrnu soju za probu.....
 
Bećarr94, da li sada možeš staviti bateriju točno na sredinu iza turbine?
Može slika odozada, gdje se vidi greda i velika remenica......
Kad sam slagao neparan broj redova, onda se baš mora kemijati s turbinom, i nemože biti na sredini, jer smeta.....
Da,dolazi tacno ba sredinu baterija a turbina isto ostaje na sredini,sad baterije setas iza kako ti volja...poslacu ti sutra slike nisam kuci sad...

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Na što obratiti pozornost kod ovakve sijačice?
Cijena joj je 4500€, ne čini mi se skupa ako je u donekle dobrom stanju.





 
Da,dolazi tacno ba sredinu baterija a turbina isto ostaje na sredini,sad baterije setas iza kako ti volja...poslacu ti sutra slike nisam kuci sad...

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
Kolega jel mozes ovde da postavis slike posto i mene interesuje prepravka, takodje dali se mnogo lomi kardan posto mi deluje da je dosta blize traktoru.? Hvala
 
Nemam Gaspardo, ali koliko sam čuo dosta je skupa za remont. Koriste neka rešenja da moraš kupiti originalni deo, npr. crkne neki ležaj, ležaj ko ležaj ali je na gaspardu on u nekom kućištu i mora da se kupi komplet ležaj sa kućištem (ili da prepravljaš). Onda npr. plastike u vratima koštaju po 1300 din (za nodetke je 150 din komad). Ploče (originalne) su jako skupe - za soju (ako sam dobro zapamtio) oko 5800 din. komad. Mala privreda ih napravi po narudžbini za 1200 din komad. U setvenom aparatu čaura kroz koju prolazi osovinica za ploču je oko 3000 din, osovinica takođe. Set sa čaurama i zupčanicima u setvenom aparatu je oko 8000 din ali osovinica nije u tom setu... Govorim sve za jednu bateriju. Uglavnom ako treba sve to da se remontuje izađe prilično novaca...
 
Po cemu se Gaspardo razlikuje od drugih kad je toliko skupa?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Prvo plaćaš ime, marku, pa onda treba da ti radnici iz EU imaju oko 2-3000 evra platu a tamo neki inžinjeri i daleko više pa ulaganje u nove projekte, kvalitet materijala a na kraju ništa bolje neseje od starog nodeta, olta, majevice (mislim na raoničasti sistem) ali no.
 
A ko će da plati inovacije? Ne bave se svi kopiranjem kao što to recimo rade Turci.
Mada što se tiče ovog Gasparda, ne vidim šta se ovom sejalicom dobije više u odnosu na Nodet star 30 godina koji košta sa koševima za djubrivo oko 2200 eura. Nodet ako nije totalno uništen može da se remontuje za 50 eura.
 
dukej- ma ne muči me cijena dijelova, to se pregura.
Vlasnik kaže da su zamijenjena komplet kučišta, kotači, lageri, neki zupčanici, i da ima još novih dijelova koji idu s njom.
Ali nisam nikad imao pneumatsku sijačicu, pa ne znam što još da gledam na njoj.
Lucky- ne sumnjam u kvalitetu Olt -a i Nodet-a, ali to su vječne mašine, tj, ako ju sad kupim, nikad ju više neću prodati (a planiram), to je ovdje postala prahistorija...
 
dukej- ma ne muči me cijena dijelova, to se pregura.
Vlasnik kaže da su zamijenjena komplet kučišta, kotači, lageri, neki zupčanici, i da ima još novih dijelova koji idu s njom.
Ali nisam nikad imao pneumatsku sijačicu, pa ne znam što još da gledam na njoj.
Lucky- ne sumnjam u kvalitetu Olt -a i Nodet-a, ali to su vječne mašine, tj, ako ju sad kupim, nikad ju više neću prodati (a planiram), to je ovdje postala prahistorija...

Koja prahistorija????

Ajd molim te neizmišljaj..... Sam govoriš da nisi nikad imao pneumatsku sijačicu i ideš kupiti gaspardo..... Olt-nodet su među boljim sijačicama, francuze nesimpatitiram previše, aute im nevolim nikako, al ovo je najbolje što su konstruirali....

Nova gaspardo 6r sa kutijama za gnojivo je 20 000€.....oltova dođe 6500€, a za olta je dovoljan traktor 80ks a za gaspardo 120ks.....

A neradiš toliko zemlje da ti treba više od 4r.....koja u oltu dođe max 5000€,i radiš godinama bez problema u odnosu na polovnu gaspardo.....
 
Nazad
Vrh