Pneumatske sejalice za kukuruz

@ivanz pa, ja sam u svojih 30 godina takvu sijačicu vidio dva-tri puta, ovdje toga nema.
Pitao sam stručnije ljude za savjet oko Gasparda, nije mi bila ulaziti u raspravu oko drugih strojeva.
O tome kakva sijačica mi treba, odlučit ću sam.
Zapravo mi ne treba nikakva, ali nemam nikoga da mi uslužno posije tih dvadesetak jutara.
Olt ili Nodet nemam namjeru kupovati pa da je od zlata, koliko vidim, dosta ljudi se žali da nema poštenih dijelova za nju, i tu je kraj priče.
 
@ivanz pa, ja sam u svojih 30 godina takvu sijačicu vidio dva-tri puta, ovdje toga nema.
Pitao sam stručnije ljude za savjet oko Gasparda, nije mi bila ulaziti u raspravu oko drugih strojeva.
O tome kakva sijačica mi treba, odlučit ću sam.
Zapravo mi ne treba nikakva, ali nemam nikoga da mi uslužno posije tih dvadesetak jutara.
Olt ili Nodet nemam namjeru kupovati pa da je od zlata, koliko vidim, dosta ljudi se žali da nema poštenih dijelova za nju, i tu je kraj priče.
Prodaću ti ja Majevicu...
 
Komsija je posejao svojom Nodetkom ko zna koliko hektara, isao sam da ga menjam u slobodno vreme, nikad problema nije bilo, desi se nekad nesto sitno ali nikad da se moralo prekinuti sa radom dici sidra i ici kuci.
Preciznost skroz oke.
Za ovu sezonu sam nabavio sebi istu Nodetku sa 4 reda za 1000e trenutno je u fazi remonta.
Rispekt za tako skup stroj koji ce raditi posao malo bolje mozda od ove sto kosta 1200e.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Olt 4reda bez kutija za gnojivo, sa imt 539 u jednom danu posije 25-30 jutara, ovisno koliko je spretan traktorista..... Mislim na kukuruz ili suncokret, soja se često mora dosipavati, al posije se sigurno 20kj......

Znam čovjeka što je sa oltovom 4r i kutijama za gnojivo, sa rakovicom 65, sijao oko 500ha......al sijali su danima, 24 sata...... Sijačica je bila održavana, ko nova, doslovno..... Poslije kad je uhvatio nešto novca, kupio je tri nove olt.....
 
Što bi rekao Kiš taj traktorista posle 25-30 kj za dan traži m*da u čarapama.Kod nas malo ozbiljniji paori poseju do 25 kj ali sa 6 i 7 redi traktor 80 ks i dva vozača (otac i sin) uverzirana par kj jedan par kj drugi .
Ja sa R65 na dan 12-15 kj ali sam, sa 4 i 5 redi,sad povečavam učinak na 6 i 7 redi.
Olt nodet su odlične što se održavanja tiče to im po meni jedina prednost,ko ore a ne redukuje obradu bolje mu i nije neophodno.
 
I kod nas može sa 539 Olt 4 reda bez kutija za gnojivo 10 ha u tabli na dan bez problema, više od tog nismo nikad ni pokušavali, ali može više da. 1. brza što se tiće brzine, no ne može 539 izdurat sa rezervarom.
 
Vi se malo šalite zar ne??
Ja posejem sa 539 i Monosem 4 reda 12h za dan kao od šale,u ko zna koliko parcela.Brzina do 7km/h max.Drugar je sa istom kombinacijom posejao 24h ujutru od svanuća,uveče do 21h ali,veće parcele,vozio brže i nije bilo puno odstupanja u redu.Suncokret u pitanju....
 
Vi se malo šalite zar ne??
Ja posejem sa 539 i Monosem 4 reda 12h za dan kao od šale,u ko zna koliko parcela.Brzina do 7km/h max.Drugar je sa istom kombinacijom posejao 24h ujutru od svanuća,uveče do 21h ali,veće parcele,vozio brže i nije bilo puno odstupanja u redu.Suncokret u pitanju....
Ma monosem je to nema tu zajebancija samo gas

Poslano sa mog Redmi Note 6 Pro koristeći Tapatalk
 
I kod nas može sa 539 Olt 4 reda bez kutija za gnojivo 10 ha u tabli na dan bez problema, više od tog nismo nikad ni pokušavali, ali može više da. 1. brza što se tiće brzine, no ne može 539 izdurat sa rezervarom.

E to sam primjetio, fali goriva..... I 539 ide odlično sa pneumatskom, al 533 je manje potrošio, mogao sam više posijati.....
 
Olt/nodet ima raspored zajebalo vek. Majevica/Kuhn ima dubinu i ujednaceno nicanje zajebalo vek, ali raspored u kukuruzu klasu losije. Gaspardo/Mattermacc/Sola/Nardi itd ne vidim nikakvu prednost od jeftinijih sejalica sem sto je teska 2t i treba 100+ks traktor da je nosi, pa onda kada je malo mekse tlo napravis vagase od 20cm prilikom setve.
 
I ja sam bio za olt sejalice dok se nisam uverio kad smo kod kuma sejali olt cetvoredna a pored nas sola diskosna , njiva pored njive sve isto spremano, isti dan sve sejano, razlila u nicanju 5 dana a o jednakosti u nicanju da ne pricam .... kad sam video to Olt odmah u oglase .
 
I ja sam bio za olt sejalice dok se nisam uverio kad smo kod kuma sejali olt cetvoredna a pored nas sola diskosna , njiva pored njive sve isto spremano, isti dan sve sejano, razlila u nicanju 5 dana a o jednakosti u nicanju da ne pricam .... kad sam video to Olt odmah u oglase .
Da li je seme bilo isto? Dubina setve?
 
I ja sam bio za olt sejalice dok se nisam uverio kad smo kod kuma sejali olt cetvoredna a pored nas sola diskosna , njiva pored njive sve isto spremano, isti dan sve sejano, razlila u nicanju 5 dana a o jednakosti u nicanju da ne pricam .... kad sam video to Olt odmah u oglase .
Ti sad ode na babe i zabe.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Seme jeste u pitanju je bio pioneer 9911 a sto se tice ujednacenosti dubine setve , nikad baterija od 40kg ne moze da ima ujednacenost dubine kao baterija od 200kg .
 
За ту батерију од 200кг треба имати кадрог да дигне и носи .Сеју људи са малим тракторима и просечно од 50-60кс за њих Нодет/Олт је комбинација бр1
 
Nazad
Vrh