Pneumatske sejalice za kukuruz

Imam ja sve tablice jedino me je.... Taj zupcanik,imam 24 a za poloce 72 kao treba zupcanik sa 16 zuba a ja nesto gledam kako sa zupcanikom od 24 i stavim ploce 72 dali bi puno pogresio ako bi ovako sadio soju

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Vec sam pisao o ulagacima uzmes nove I odmah ih navaris DUR elektrodom I svake god pregledas ako treba popravis ulagac Mora biti ostar a na peti malo zatupljen sirok 2_3mm kutija E dur elektroda kosta 30e 4kg a vecinom svi imaju aparate I znaju variti I sta je tu problem

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Bio sam danas na vasaru u Temerinu i kupio nalepnicu sa tabelom za soju, možda će nekom trebati:
e130b78eecf7514e6c0669844e83ca7e.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

- - - - - - - - - -

Uzgred, ako imate ploču sa drugim brojem rupa, rastojanja možete lako izračunati tako što postojeće rastojanje iz tabele pomnožite odnosom broja rupa ploče iz tabele sa brojem rupa nove ploče. Npr:

Ako imate ploče od npr. 90 rupa i ne znate koje će ona dati rastojanje na položaju menjača npr. 4A, onda u tabeli pronađete neko rastojanje na tom položaju menjača - npr. za ploču od 72 rupe na 4A rastojanje je 4.3cm (za zupčanik 24 zuba), i to rastojanje pomnožite sa količnikom 72/90.

4.3cm x 72/90 = 4.3 x 0.8 = 3.44 cm

Dakle ploča sa 90 rupa na 4A daje rastojanje od 3.4cm.



Inače, na vašaru se uglavnom mogu naći ploče od 72, 88, 96 i 120 rupa. Na jednom mestu sam našao i od 84 rupe a uglavnom svi prodavci mogu da naprave ploče sa brojem i veličinom rupa po želji. Sad samo da utanačim sa komšijama da li da se ponovim sa novim pločama (84 rupe 4,5mm) ili da i ove godine sejem sa onim koje već imam...
 
Nešto sad preračunavam broj biljaka/ha i razmak zrna u redu koristeći formule iz ove teme i tablice i ako nisam pogrešio da bi se posejalo 450.000 zrna/ha(I grupa zrenja), u redovima na 70Cm, potreban je razmak u redu od 3,2 Cm. Što će reći da se to može postići samo sa pločama od 96 i 120 rupa. A 84 rupe su taman za 400.000 sklop(II grupa). Jel to to??
 
A koje je bolje ploce da uzmem od 96 rupa ili 120 u dva reda? Ili da uzmem dva lancanika ovih od 16 zuba?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Jel sa plocama od 96 rupa jel se skidau usmerivaci ili to samo sa rupama od 120 se moraju skidati?


Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
A koje je bolje ploce da uzmem od 96 rupa ili 120 u dva reda? Ili da uzmem dva lancanika ovih od 16 zuba?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Da li su te od 96 rupa dvoredne ili jednoredne? Ako su jednoredne da li ima dosta mesta da stanu krupnija zrna soje?

Ja imam od 120 rupa dvoredne, i ne sviđa mi se raspored isejanih zrna. Pored toga često se desi da nosi grozdove zrna između dva reda, doduše nisam koristio brisač (tj. bio je podignut skroz gore) - ovde na forumu sam čuo iskustva da se korišćenjem brisača ova pojava znatno smanji...
Sve u svemu, hteo sam da ih zamenim za jednoredne i favorit su mi ploče od 84 rupe jer tu staje i krupnija soja.
 
Pa zvao u matalorad odzaci pa tako mi covek rekao,da ima jedan red od 96 rupa a dva reda od 120 rupa,gledam u uputstvo za masinu pa tamo pisu da najbolje sa 72 rupe i lancanik od 16 zuba e sad koji je bolji?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Mozda ce biti od pomoci. Zupcanik 24 zuba.
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
Zupcanik 16 zuba.
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Na tima od 96, je rupa do rupe, mozda prije od 88 rupa, a 72 najbolje posije, to je sigurno, al puno je posla.....

Sada kako radim masinu na 45cm, vidim koliko treba vremena i svaka cast onom tko 4 reda na 70cm mjenja svake godine na istoj masini sa 50cm i 6 redi, dosta je to posla.....

Sada cu kod sebe skinuti skidac zbog ploce od 120 rupa, a necu ga ni vracati za grah, kada budem stavljao ploce od 48 rupa.....
 
Ja imam ploce sa 72 rupe i pogonski lancanik sa 16z,kada promenim ploce,promenim lanac,namestim brisace ili skidace kako ih ko zove. I tako radim soju, samo ponekad proverin kako vata seme. Meni se licno nesvidjaju ploce sa dva reda rupa bas zbog isejanih zrna i rasporeda semena. A sto se tice posla oko zamene ploca i lanca to se odradi za 15min.
 
Nazad
Vrh