Pneumatske sejalice za kukuruz

Zeleni uzmi c3 lezaj zatvoren gumom.Obican lezaj brzo strada.Iscuri mast zbog centrifugalnih sila pa se greje pa se poveca zazor i prc.
 
Znam da nije kvalitet bukvalno, ali kad se uzimaju lezajevi prodavci kazu "u kvalitetu" da li npr bili to lezajevi C3.

Koriste se za daleko vece obrtaje od onih od 540obrtaja koje daje traktor na kardanu.
 
C3 je postao nekako standard za kvalitetnije lezajeve. Jako tesko ce te naci neki koji C3 zazora, ne kazem da nema, ali jako tesko se nalazei. To su sasvim dovoljne brzine za taj tip lezajeva. Da je to nesto sto ima par desetina obrtaja, ili par hiljada onda je nesto vec drugo, ovako slobodno C3.
 
C3 nije kvalitet nego zazori u samom lezaju.

Tesko ces to nekome objasniti, pokusao sam, al neide, ljudi i dalje tvrde da je to oznaka za kvalitetniji lezaj.....

Na tu sijacicu treba staviti obicni lezaj, samo bi gledao da je 2rs, a to je nacin i materijal s kojim je zatvoren lezaj, zbog boljeg brtvljenja, drugo nista....

Nemoze nesto postati standard, zna se sto su standardi i tko ih propisuje.....

Sto bi onda bio C4 lezaj??
 
Imam olt psk 4 pa me zanima jel stvarno treba menjati zupcanik ako hocu da sadim soju? Mozda glupo pitanje ali jos nisam radio sa tom masinom

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Netreba sa 120 rupa, sa 72 rupe mislim da nemoze ostvariti potreban sklop, pa zbog toga se mjenja zupcanik, pogledaj u uputstvu
 
Dao mi je ploce sa 72 rupa pa moram da potrazim sad te zupcanike z-16


Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Lakse ploce zamjeniti, i sa 120 rupa treba izvaditi usmjerivac zrna.....
Imam lancanik od 16z, i nije na kandastoj pricvrscen sa 4 vijka, nego odmah ima na sebi i zube koji hvataju na spojci....
 
E bas to i ja gledam,pa razmisljam ja imam ploce od 72 rupa i na zupcaniku 24 bi izaslo manje od 4cm

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh