Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja sam radio svašta.Najbolje mi se pokazao tanji ali ne jako naostren raonik.Kad je jako naoštren onda zrno nema lepog mesta da legne i zna da ostane sa strane u vazduhu.
 
Kako određujete potrošenost tih raonika ulagača koji prave kanal za zrno?Dali da bude izrazito oštar ili malo zaobjen da pravi kanal?

Na proslom vasaru sam video nove i vizuelno uporedio sa mojim na sejalici i tako zaključio da ih treba zameniti. Postavicu slike ovde kad kupim nove i skinem stare.
 
Ja sam kupio nove.Samo da ih montiram.Prošle godine sam navarivao stare i muka je to.Treba i prava elektroda i žica od pauna ili sličan materijal.
 
Nodetka nema veliku tezinu baterije stoga netreba stavljati te siroke tockove iako izgleda da dobro urade nemogu dobro da pritisnu seme,koliko sam ja primetio vecina mojih sugradjana uopste nedira te tockove iako imaju mogucnost podesavanja u odnosu na uslove
veliku tezinu,pa najlakse su im baterije od svih za uporedjivanje npr skoro dve baterije nodet u jednu od Maje ,dalje necu ni da uporedjujem
 
Stalno se potencira laka sejačica,jel može malo dublje itd prvo to je sejačica koja seje ona ne pravi setveni sloj,ti pripremi njivu i odredi dubinu setve napravi sejalici prostora za setvu.Kod mene ima tako par njih drljaju lakim drljačama 5puta ili spremače popliče da brže idu i onda jel može dublje e pa prijatelju neće da može.Može malo zategneš one opruge itd sejačica mora da stoji vodoravno u njivi i da seje ne da setvospremira ili ore...
 
Sutra na vasaru ako nadjem, kupicu nove raonike za moju IMT, pa da vidimo da li ce biti nesto bolji raspored zrna :osmeh:
A i istroseni su, vreme im je za zamenu.

Sigurno ce biti bolji raspored pod uslovom da je i sve ostalo o dobrom stanju tj da nema preskakanuja lanca i drugih delova u nizu

grunt

evo kako odredjujemo potrosenost raonika ulagaca a razlika evidentna :ppozdrav:



NFEsJ.jpg
[/IMG]
 
Da li zna neko oznaku lezaja na turbini na olt-nodet sejalici.Lezajevi kod velike remenice.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh