Pneumatske sejalice za kukuruz

Prijatelji,interesuje me koja bi pneumatska sejalica bila idealna za Universal 445 i da se krece cena izmedju 1000 i 2000eura...srdacan pozdrav!

Ja kad bih kupovao sejalicu ponovo opet bih kupio Nodetku relativno prosta za odrzavanje i ima delova koliko hoces a zadovoljan sam i kako poseje. Kad sam kupovao slicnu cenu sam postavio kao limit, mada sam bio spreman za dobru masinu da platim i vise od 2000 ali nije bilo potrebe.
 
Ja kad bih kupovao sejalicu ponovo opet bih kupio Nodetku relativno prosta za odrzavanje i ima delova koliko hoces a zadovoljan sam i kako poseje. Kad sam kupovao slicnu cenu sam postavio kao limit, mada sam bio spreman za dobru masinu da platim i vise od 2000 ali nije bilo potrebe.
Nodetka je super izbor po mogucstvu siroka creva, tanka nisam fasovao al kazu da tesko drzi soju sa plocama 120rupa, tako cujem nisam fasovao!
Cale je kupio novu 1980, godinama je sejala preko 500kj godisnje, zadnjih godina 200-300kj I ide bez greske naravno dobro se odrzava i normalnom brzinom seje

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Kako se podmazuje ono kuciste sto prenosi pogon sa osovine preko kardana na bateriju? Jel se rasklapa?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Kod novijih na kucistu ima mazalica. Ako nema probusis rupu urezes navoj uvrnes mazalicu i mazes. Mozes i da rasklopis pa da je napunis, ali ovo prvo ti je jednostavnije i trajno resenje.
 
Nodetka je super izbor po mogucstvu siroka creva, tanka nisam fasovao al kazu da tesko drzi soju sa plocama 120rupa, tako cujem nisam fasovao!
Cale je kupio novu 1980, godinama je sejala preko 500kj godisnje, zadnjih godina 200-300kj I ide bez greske naravno dobro se odrzava i normalnom brzinom seje

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Tanka creva ni ne mogu da rade sa 2 reda,tj.sa 120 rupa jer je plastika u vratima malog kanala. Mi smo na nasoj to promenili, a tanka creva su original francuske a osijek je pravio sa sirokim crevima.
 
Ne valja da se toliko maze,jer posle se celo kuciste napuni mascu,pa jednostavno,zupcanixci samo melju tu jednu istu mast.isto tako nija dobro ni dadavati dodatne mazalice na sinter caure,jer im ti mnogo pre smanji rok trajanja.
Kod novijih na kucistu ima mazalica. Ako nema probusis rupu urezes navoj uvrnes mazalicu i mazes. Mozes i da rasklopis pa da je napunis, ali ovo prvo ti je jednostavnije i trajno resenje.
 
Masina je kupljena 2002 god a do sad je mozda posejala 100 kj,otvarao sam svaki ovaj sto prenosi pogon na bateriju a i na bateriji sam otvarao tamo gde ide konusni zupcanik pa ima masti svugde

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 


Danas probao skinuti usmjerivace i neide.....zapekli su, pa sam i odustao

Imam ploce i 88 rupa, pa probam sloziti zrna, neizgleda lose, jer je sitnija soja.....
Najbolje bi jos bilo da uzmem sa 72 rupe, jer sijem na 45cm i mogu ostvariti sklop i sa tim plocama i lancanikom od 24z......

Druga stvar, u metalorad odzaci imaju kratke nosace turbine, koje cu morati staviti, jer sada mi turbina stoji malo ukoso, sa njihovim nosacima turbina dolazi izmedu kvadratne osovine i jarma, sto mislim da je povoljniji polozaj zbog kardana, to sve zbog reda koji ide po sredini sijacice i smeta turbini
 
Evo tabele
58a93165dde4aa99cbdb9042743939a4.jpg


Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Koliko ima rupa na ploci? Sa 18 rupa moze na 15cm, sa 22 rupe 12.3cm, 27 rupa 10cm.
Sad jedno pitanje, mogu li posijati soju na 40cm i koliki bi onda trebao biti razmak zrna?
 
Koliko ima rupa na ploci? Sa 18 rupa moze na 15cm, sa 22 rupe 12.3cm, 27 rupa 10cm.
Sad jedno pitanje, mogu li posijati soju na 40cm i koliki bi onda trebao biti razmak zrna?
Sa kojom plocom? Koliko rupa? Sa ovom 72 rupe sto ima i lancanik od 24z nesto malo manje od 4 cm ti je najmanji razmak

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ajd ovako, posto soju prvi put sijem, a u mojoj okolini niko ne sije, pa sad da ne suzavam na 50 cm, lakse mi prosiriti na 80cm i samo prodjem dva puta. Ploce su sa 72 rupe. Ajd opciju i sa 16 i 24. zupcanikom. Koliko zrna treba da posijem po ha, i koji razmak da stavim u redu?
 
E to vec neka ti kazu iskusniji,ja sejem samo na 70cm i negde do 50kg po jutru

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
U vezi broja isejanih biljaka ili razmaka između zrna, za različite međuredne razmake - kako na prost način to izračunati:

Predstavite površinu 1ha kao jedan dugački red (površinu podelite sa međurednim razmakom) u koji ćete poređati sva potrebna zrna:

npr. 1ha je 10.000 m2, tih 10000m2 podelimo sa 0.7m, 0.5m, 0.45m ili već koliko vam je razmak između redova

10000m2 / 0.5m = 20.000m znači jedan hektar kod međurednog rastojanja od 50cm se može predstaviti kao jedan dugački red od 20.000 metara.


Sad tih 20.000m podelite sa željenim sklopom po hektaru i dobijete potreban razmak između zrna, ili obratno: ako želite da znate koliki je sklop za određeni razmak podelite 20.000 sa tim nekim razmakom.

Npr. ako želimo sklop od 420000 biljaka po hektaru, za razmak između redova od 50cm razmak između zrna dobijamo kao 20000/420000= 0.0476m tj. 4.76cm.

Ako isti sklop želimo sa razmakom između redova od 70 cm, račun bi izgledao ovako:

10000/0.7=14285
14285/420000= 0.034m tj. 3.4cm


Ako npr. želimo da vidimo koliki je sklop ako sejemo na 5.7cm a razmak između redova je 40cm:

10000/0.4=25000
25000/0.057=438596 zrna po hektaru

itd...

izvinjavam se na trivijalnosti, ali možda nekom pomogne...
 
Ja na mojoj imam Jos 2 dana posla i to bi bilo to.Zavrsna farba ce ici posle setve.U medjuvremenu su stavljeni i markiri i setveni aparati.
4e65d817c55bfe4a7b822f2aa4ad173c.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh