Pneumatske sejalice za kukuruz

Da li ima neko Cansa sejalicu? Kako su se pokazale? 4 reda sa ulagacima je 3850E, sa diskovima je nesto preko 5000.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Imam ja, 6 reda teleskop, sa diskom, tek jednu sezonu sam radio sa njom pa nemam neka velika iskustva, za sad sam prezodovoljan i mislim da je odnos cene i kvaliteta odlican, da opet kupujem sejalicu uzeo bih istu.
 
Da li ima neko Cansa sejalicu? Kako su se pokazale? 4 reda sa ulagacima je 3850E, sa diskovima je nesto preko 5000.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Imas razne Turske marke a sve koriste kopiju Gaspardo setvenih aparata.
Kvalitet je dobar,preciznost je dobra.Repa 5kmh a sve ostalo idem na 7kmh
 
Znam to da su sve slicne zato i pitam. Gaspardo mi se ne svidja kako seje video sam par puta raspored zrna.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam sta je u pitanju. Ja sam mislio da uzmem sa niskim setvenim aparatom i ulagacima.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Prosle godine kupljena posejala oko 70-80 kj bez greske, kao i Bane, za sada prezadovoljan. Brzina setva oko 8 km/h i raspored zrna odlican

25tw8y0.jpg


muts0p.jpg

axnpec.jpg

wurz9g.jpg
 
To je onda visoki setveni aparat? Kako si zadovoljan sa rasporedom semena?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Visoki setveni aparat, u kukuruz je raspored zrna perfektan, a u suncokretu je bio malo losiji a nisam imao vremena da isprobavam i vidim sta je u pitanju jer je kasno stigla pa sam sejao dan-noć.
Ja sam zadovoljan diskom i ne bih se vise vracao na raoni ulagač semena.
 
Au Milane,ovi suncokreti poređani kao vojska na pisti kad dolazi neki general ili GINA.Svaka čast sejalici ali još više traktoristi.
 
Al zato je spremno katastrofa,druga ne bi ni usejala-posejala,neravno,kakve su to rupe,pa to mora da bude tepsija i brasno.

Pre nekoliko dana doterao Nodet od 7 redi za soju,dosla od preko pa na generalni remont i farbanje,bice slika...
 
Poslednja izmena:
Ovo levo od traktora na trecoj slici i nije moja njiva, slikan je poslednji prohod sejalice, vidi se razor. A na slici gde je suncokret je slikano posle spartanja i jake pokorice pa zato cickavo izgleda..
 
Milane,koji si suncokret sejao,jel prskan samo na crno ili si išao i nekim površinskim?Jako je ćist.
 
Da to je jedan od najvecih razloga kod svih raonih sejalica ,kanal koji raonik pravi u zemlji treba da bude malo uzi od samog zrna na taj nacin kada zrno pada u kanal tu ostaje a kada je kanal sirok onda seme trci i eto nepravilnog rasporeda

Sutra na vasaru ako nadjem, kupicu nove raonike za moju IMT, pa da vidimo da li ce biti nesto bolji raspored zrna :osmeh:
A i istroseni su, vreme im je za zamenu.
 
Nazad
Vrh