Pneumatske sejalice za kukuruz

Ajde Sale da se organizujemo i odmah mu smanjimo stanje za dva :osmeh:
 
Zavrsio sam danas neko pretresanje sejalice koju sam kupio, ostalo samo da se podmaze i da se stave ploce za koje se odlucim.
Malo sam pretrazivao ranije u temi ali nigde nisam nasao kompletan odgovor, a nemam nekog iskustva u samostalnom radu sejalicom pa me neke stvari malo zbunjuju.

Interesuje me kako se podesavaju skidaci semena na Nodetki ?? I koliko zavisi to podesavanje od broja rupa i precnika rupe.
Dobio sam savet da sejem sa 18 rupa i precnikom 4mm zbog sitnog semena nekih hibrida, a ovde sam nasao da vecina seje sa 22 rupe precnikom 5-5,5mm.
Koja bi bila razlika izmedju neke takve ploce od recimo 18x4mm i 22x5-5.5mm ??
 
Ploca sa 27 rupa ti je najpreciznija, jel se sporo okrece, ali najredje sto moze da poseje je 24,5 mislim, preko toga ne moze.A skidace stelujes, da svuda bude po jedno zrno, na gasu na kojem sejes, nikakva mudrost.
 
Ploca sa 27 rupa ti je najpreciznija, jel se sporo okrece, ali najredje sto moze da poseje je 24,5 mislim, preko toga ne moze.A skidace stelujes, da svuda bude po jedno zrno, na gasu na kojem sejes, nikakva mudrost.

Ma dobro to znam kako treba da bude kad su podeseni skidaci, nego sam mislio konkretno jel samo okrecem onu rucicu dok ne dobijem zeljeni rezultat ??
 
Samo to, i da budu sve cetiri priblizno na istom broju.Jedino suncokret se teze nasteluje, ako je spicasto zrno pa vata dva, a veca rupa na ploci onda oce da zeza malo.
 
Pitanje za vas koji sejete soju na 70 medjuredni razmak,sa kojim plocama sejete tj sa koliko rupa,i koliko vam ide semena po jutru?
 
Pitanje za vas koji sejete soju na 70 medjuredni razmak,sa kojim plocama sejete tj sa koliko rupa,i koliko vam ide semena po jutru?

Ja sejem sa pločama 72 rupe, a koliko ode semena zavisi od krupnoće. Na primer prošle godine je bilo dosta krupno seme i Save je išlo od prilike 50 kg po jutru na razmak od 3cm.
 
Ja isto sejem sa plocama od 72 rupe,lane sam sejao Savu islo mi je 40 kg po jutru,najvise mi je islo semena do 45 kg nikada mi nije prelazilo tu kilazu,al mislim da je to malo semena ili mozda gresim...
 
Kažem, sve zavisi... Koja sorta, na koji razmak... 2014 sam sejao valjevku isto na 3cm išlo je nekih 33-35 kg po jutru...
 
Mikser ako imaš standardni setvenik na nodetu sa 72 rupe nemože na 3cm razmak jedino ako imaš 20-36 zuba prenosni odnos.
 
Mikser ako imaš standardni setvenik na nodetu sa 72 rupe nemože na 3cm razmak jedino ako imaš 20-36 zuba prenosni odnos.

Nemam nodet nego Gaspardo... :ppozdrav:
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Trebaju mi nove gume za oltovu sejalicu.....? Svuda se prodaju samo Trajal sa 4 platna, sto je po meni malo i brzo ce popucati, ove stare na sejalici imaju 6 ili 8 platana....
Da li je moguce mozda nabaviti negde gumu sa vise platana i da bude sa ripnama....?
 
Nazad
Vrh