Pneumatske sejalice za kukuruz

Povoljnije su gume nego kod nas. Nasao sam izgleda kod jednog prodavca gume sa 6 platana. Rekao je da ce se javiti u toku dana.

Cija je najbolja elektronska kontrola setve....? Agroelektronikina ili....?
 
Sta je po vama bolje od ove dve solzcije i sto?
1 .klasicna dva livena nagazna tocka i potom ona dva mala zagrtaca
2. Dva mala zagrtaca i potom siroki gumeni nagazni tocak.
 
I jedno i drugo ima svoje prednosti i mane e sad kod nas su zastupljeni više liveni nagazni a širokih gumenih ima podosta u oglasima na prodaju a to nešto znači, imalo bi tu malo da se polemiše ali no.
 
Šta moš, takav sam ti ja, nisam ti ni pomogo a nisam ti ni odmogo:osmeh:, i ja se dvoumum između te dve solucije pa ću negde da presečem, ima i treća solucija a to je da nekupujem ništa i onda sa postojećom u nove pobede, ko i dosad, kao što rekoh ima tu da se divani a valda će se još neko javiti.
 
Sve zavisi koji tip tocka stoji na kojoj sejalici. Zasto? Zato sto recimo postoji vise tipova vesanja baterije. Pretpostavljam da tebe zanima konkretno za Nodet sistem?
 
Moje misljenje je da je veliki tocak za finije terene-uski liveni grublje zemlje.veliki tocak kada udje u slabije pripremljeno,dubina setve dosta varira-kako veliki tocak naidje na grudvu dize celu bateriju,a guma mu ne da da eventualno sklizne) dok liveni em uzi,em metal,pa kako-tako zna i da se provlaci.pritisak na zemlju iznad usejanog semena daleko na strani livenog tocka(tezina baterije x nagazna povrsina),gumeni zna da ostavi skoro nepokriveno seme.Gumeni tocak lakse zalepi u vlaznijem,a liveni u laksim zemljima ne moze da odrzava dubinu,tj propada sa celom baterijom(ona gore tezina i povrsina)Tu je gujmeni u prednosti na takvim zemljama,ali takve zemlje imamo jako,jako malo...tako za nas kraj svakako liveni su univerzalniji.
 
Par ljudi koje sam pitao ovde u okolini kada sam se raspitivao oko sejalice mahom su zadovoljniji sa livenim tockovima. Mada kazu da im se svidja kada je susnije prolece sto sa onim gumenim dobiju i valjanje pa nekako kukuruz bude ujednacen. Ali opet nemam preterano iskustva sa sejalicama pa nisam mogao detaljnije da diskutujem sa njima vec samo da poslusam savete i njihova zapazanja.

A da li su potrebni oni zagrtaci iza livenih tockova ?? Na mojoj su oni drzaci iza tockova uglavnom pokrivljeni. Vidim neku sto skidali pa rade bez toga, a neki su pak stavljali neke lancice. Mozda samo jednu sejalicu u okolini video sa tim originalnim zagrtacima
 
Ti liveni imaju mogucnost stelovanja, ako su suvlji uslovi zbijaju se da bi se ostvario sto bolji kontakt, a kada su uslovi sa dosta vlage mogu se razmicati da nebi previse nabijali vlaznu zemlju iznad semena, tako da iznad semena ostaje rastresito! Inace ne treba tu mnogo pameti, treba gledati u sejalice strane proizvodnje sto stizaju kod nas i sve ti se samo kaze, znaci metalni tocak sa gumom...Kod majevicine nema izbora kad se kupuje nova, samo taj siroki-glupavi tocak!
 
Sta je po vama bolje od ove dve solzcije i sto?
1 .klasicna dva livena nagazna tocka i potom ona dva mala zagrtaca
2. Dva mala zagrtaca i potom siroki gumeni nagazni tocak.
Imao sam i jedno i drugo,dosta bolji su gumeni,dosta ljepse nicanje,radio sam i na suvom i tvrdom i ne ostavlja sjeme nigdje na vrh jer ima ispred gume one male zagrtace,radio sam i na vlaznom i ne lijepi uopste
 
Bio sam da gledam Agriu i rešio da uzmem sa gumenim točkovima , ali ste me sada zbunili. Mada proizvodjač kaže, koliko sam shvatio, da ovaj gumeni ima felnu sličnu limenim točkovima.
 
Zadavoljan sam sa gumenim tockovima bilo grudvasto ili ne mozes podesiti bateriju kako hoces...al bas ne sejemo u oranje **greška mu misa!U susnom periodu setve sam valjao obavezno i kukuruz i soju a sad sejem i valjam.
 
2ufwzlh.jpg
agrin ulagac na olt masini
 
Ja imam istu a Ivane kako ćeš je nositi s kejsom jer je ne može nositi takav kakav je.Rus znam da može jer tvoj je 1025 ako se dobro sećam pa i malo je duži od 892 i znam da može, imam druga koji nosi istu sejalicu sa kejsom istim kao tvaj produžio ga sa jednim jaramom od 30 cm da mu ne bi digao prednji kraj!!!
 
Nazad
Vrh