Pneumatske sejalice za kukuruz

Kako vizuelno znati da ploče mogu imati taj problem ? Šta se desi sa mješačima ?
Колега, стави осовину са коцком погона плоче у струг, затим сетвену плочу на коцку, затим коњицом и нечим (прстен од лежаја) притисни плочу, затим приближи нож до мешача са спољне стране, ручно окрећи плочу, па где је потребно турпију у руке. Исто тако и са унутрашње стране мешача, док не доведеш мешаче у осу. Мала привреда а Велики проблеми! Важно им је само да су мешачи на броју а остало...
 
Ti mešači samo prave probleme i ništa drugo, ja neznam šta će 11 mešača na ploči, 4-5 puna kapa i njih treba malo obrusiti sa čela pošto su mekani i hoće da se krive prema nazad u odnosu na smer ploče a što se tiče usmerivača semena njih sam ja skinuo pošto hoće seme da usmeri i u kanal gde prolazi mešač pa se seme zaglavi i onda mešač kad udari trgne ploču i strese seme tako da mešači retko kad zapnu a i ako zapnu obično otpadnu ili pukne štift u zvonu, još neku sitnicu sam ja preradio na mojoj sejalici i pisao sam o ovim problemima u temi i kako sam rešavao, toliko od saleta.
 
@TomoVS

Vidiš to uopšte nisam gledao. Jel znaš koliko kanal treba da bude širok za dvorede a koliko za jednorede rupe?
fotografija0102.jpg


fotografija0103.jpg


fotografija0104.jpg


kod mene su bile ove siroke diht plastike i ja kupim ove uske i posto sam uzeo sa dva reda rupa ploce za soju uzeo sam i nove siroke diht plastike i ugradio ih.
 
Kosevi od imt-a , zanimljivo resenje.

Ako si u mogucnosti, postavi slike kako je reseno kacenje ovih koseva, verujem da bi mnoge zanimalo.
 
@Farmer sutra idem kuci pa cu detaljnije uslikati. Kosevi nisu od IMT-a,niti imaju veze s njima,niti je IMT izmislio koseve.
To su obicni od INOXa kosevi,imaju drugaciji aparat za uzimanje djubriva od aparata na drugim depozitorima zbog krupnoce djubriva.
@Nikola ovo je djubrivo namenjeno da ide direkt u brazdicu i na seme,tzv. PopUp sistem.
@Matic Micko je u funkcii domacina i supervizora,kaze da su dosla 3 coveka koja su montirala,a i nije format ledja u klasi Micka. :osmeh:
Mada sam i sam primetio da desni kod ima neki lim koji ne znam za sta sluzi.
 
Jel se moze sa plocama od 27 (5.5mm) rupa sejati kukuruz redje od 24-25cm ?.Ili moram kupiti od 18-22 rupe ?
 
Danas iskoristili lep dan da se napravi jedna inovacija na sejalici..

Na raoniku



Je zavaren sa jedne i sa druge strane flah

369e559861c7c382db4ce74e4699c3ac.jpg



Sa ciljem da vuče bateriju u zemlju, da pri većoj brzini, raoniku ne dobije ulogu skije i da rastrese sloj iznad zrna, da nagazni točkovi direktno pritisnu zemlju na zrno, da ne ostaje kanal..

Isprobano je u neoranom kukuruzištu i ide fino i zadovoljavajuće, dok u zimskom oranju na zadatu dubinu, extra posao radi.. Nemam bolju sliku..



Moraćemo da sačekamo malo da se prosuši, pa da se još jednom proba i da se odluči. Da li da se rade i na ostalim raonicima ili da se skinu i sa ovog.. Šta mislite o ideji? Pije li vodu? :)

Dali ima nekih novosti oko ovoga ??
Čini se zanimljivo..
 
Nazad
Vrh