Pneumatske sejalice za kukuruz

Zašto bi smanjivao kod nas se sije 100 kg na ha i to je to što si ti bacio .narani kerove i ništ ne diraj
 
Da ali problem je što nemam lep raspored, nego zna i 4,5 semena da bude jedno pored drugog pa da onda bude praznog 3,4, ili 5 cm. U čemu je tu problem?
 
ja sam se mucio s time i onda sam prosao na jedan red rupa i sad mi je najveca gustina 3.4 cm. Probaj dasejes vecom brzinom a manjim obrtajima kardana onda nelepi toliko zrna.
 
Jedini lek za ploce sa dva reda otvora i tri reda semena su ploce sa jednim redom otvora i manjim lancanikom (valjda Z=16). Nema ti druge ako hoces lepo da posejes i da ne bude na gomilice.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Drugari, imam problem sa pločicama za soju. Naime imam pločice od 120 rupa dvorede, i nikako neće lepo da hvataju dva reda, šta god da uradim, nepomaže. Nabavio sam jednorede od 80 rupa, a nigde memogu da nađem na koliko bi ta pločica isejaval na Olt sejalici sa standardnim lančanikom z 24. Ko je bi pločice jednoredne trebao da stavim da bi dobio razmak oko 3 cm?
Proveri one diht plastike na vratima da nisu za ploce sa jednim redom ako jesu zato nece da ti radi sa dvorednim plocama zadvoredne imas i plastiku sa sirim kanalima!
 
@TomoVS

Vidiš to uopšte nisam gledao. Jel znaš koliko kanal treba da bude širok za dvorede a koliko za jednorede rupe?
 
Ko hoće da seje sa pločama sa dva reda rupa taj onda ne obraća pažnju na sklop biljaka, što po meni UOPŠTE NIJE DOBRO!!!! Ja sam prošle godine sejao soju sa pločama sa jednim redom rupa na 3cm, SAVE je otišlo oko 44-45 kg/kj, a VALJEVKE 35-36 kg/kj a pri tom ništa nije dirano na sejalici osim čistača!!!! Valjevka je sitnija i pri tom je ide manje kg po jutru...
 
#Shale# imao sam isti problem dok nisam povadio usmerivace semena.Ali sa dvorednim plocama ne mozes nikako dobiti lep sklop kao sa jednorednim.prosle godine probao i ove godine izbacujem dvoredne ploce :ppozdrav:
 
Zaptivni plastini prsteni sa širim kanalima su za sejalice koje imaju široka creva a plastični zaptivni prsteni sa uzanim kanalima su za sejalice koje imaju uska creva a to nikako nije isto.Shale uzmi plastične prstene kakvi su na sejalici i ne eksperimentiši.Hoće da se nakupi i zalepi prašina u kanalima pa prsten ne može da sedne kako treba i onda gubi vakum.Ove godine prilikom remonta sejalice sve kanale sam očistio i namestio nove prstene(stavka od 600 rsd).Soju drži ekstra sa pločama od 120 rupa i to na leru.
 
Ma skinuti su usmerivači semena, i opet mi se nesviđa kako seje. Uzeću od kolege ploče sa 88 rupa da probam da vidim kako će biti, po mom računu odnosa dobiću razmak oko 3, 3,1cm pa ćemo videti kako će ići, ako mi se svidi kupujem jednorede ploče...

@matić
Baća sejalica je nova kupljena i do sada nisam imao problema sa njom... Te kanale nisamo ni gledali ni skidali. Sve ostalo seje kako treba jedino mi se nesviđa soja kako se seje.
 
@mixer87kac

I ja se slažem sa tobom da nema veze koliko semena odlazi nego je bitan broj biljaka i kakav je razmak između zrna.

@NA
Save.
 
Shale samo sam naveo moguće uzroke.Uglavnom najbanalnije stvari znaju da prave probleme.Količina semena zavisi od krupnoće istog.Što sitnije to ga manje ide a što krupnije ide više.
 
Nazad
Vrh