Pneumatske sejalice za kukuruz

Matiću više nisam pameta... To mi se dešavalo i prošle godine, i na kraju je lepo nikla i izgledala bogovski, ali nisam imao neki prinos, bar ne koji sam očekivao, moje mišljeljenje je između ostalo zato što nije bio lep razmak semena, mada ima tu i nekih drugih faktora (kombajniranje). U sredu planiramo nastavak setve, pa ako sa ovim jednoredim bude išlo lepo, možda sa njima posejem sve.

@NA
Probaćemo i to.
 
Realno kako je izgledala, ja samo očekivao više, mada i to nije pravilo, i kažem što se tiče prinosa bilo je i do kombajna. Međutim kad sam stavljao prošle godine slike @saleratar (kog sam takođe kontaktirao povodom problema) mi je rekao da izgleda kao da se stresalo seme sa pločica, međutim pratio sam kroz cele duži i nisam video da je padalo seme s pločica.
 
Shale Kačio sam ovu sliku prošle godine..... Može namestiti da ti se seme "nekući" ali moraš spustiti skidač da malo dira seme i da ispadnu ona zrna koja se zaglave između dva reda.
Probaj u hodu dok neko seje ti polako odvrći skidač pa ćeš doći do rezultata kao na slici. :ppozdrav:

fotografija0050.jpg
[/IMG]
 
А како се решава овај проблем:
slika029.jpg

Мислио сам ове године усмериваче семена поскидати па пробати.
Ово је слика од прошле године после разбушивања рупе на 5мм, претпрошле године је радила са 4,5 мм и нисам приметио ове моменте, бар не у тој мери као прошле године. А није у питању загушење раоника.
 
Sad čitam knjigu od olt sijačice i lijepo piše da je sjetva neprecizna sa lančanikom od 24 zuba,ploče dva reda 120 rupa 4,5mm a skidač sjemena bi trebao biti na 50.Usmjerivač skinut.Preporučuju sjetvu sa zupčankom 16 zubi i ploče 72 rupe 4.5mm.
 
Savle- Isti taj problem sam imao i ja sa OLT-ovkom koju sam pozajmljivao!!! Ama ISTO!!! I to se desavalo dosta cesto.. Ne poseje neki deo pa tako istrese seme..
 
А како се решава овај проблем:
Мислио сам ове године усмериваче семена поскидати па пробати.
Ово је слика од прошле године после разбушивања рупе на 5мм, претпрошле године је радила са 4,5 мм и нисам приметио ове моменте, бар не у тој мери као прошле године. А није у питању загушење раоника.
Imali smo mi tako pa uzeli nove ploce, stare zapnu tj mesac semena zapinjao, oni zubi na ploci i otrese seme pa bude razmak dok ne navuce novo seme na rupe, ne mora da bude kod tebe ali reko da ti kazem nas slucaj.
 
Pa imaš 12 kombinacija na lančanicima a svaka kombinacija povećava (po tablici) za 4mm.A nazupčaniku sa 16 zubi svaka kombinacija za 2 mm povećava.Jbg sad gledam knjigu tako piša.
 
Vidio sam kada idem iza masine u radu kako zapne, trgne i otrese seme, a kada samo skinuli ploce vidi se kako je mesac kriv, ne znam sto je zapinjao tj kako se iskrivio.
 
Nazad
Vrh