Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja i u soji i u kukuruzu idem 6-6,5 km/h, sejalica je gaspardo 6 redi na 70cm i vuče je IMT 577 u prvoj na nekih 1700-1800 obrtaja. Prosle godine od pola 9 do pola osam uveče posejao 34 jutra soje sa selidbom sa njive na njivu i pauzom za jelo.
 
moj najviši učinak je bio: tabla oko 1km sijačica psk-4,kultura kukuruz od 3 popodne do 9 navečer 17kj bez stajanja kutije punite do gore bez gnojiva inače sijem oko 15-20kj za cjeli dan

neko je pitao za gumene točkove ja sam svoje kupovao oko 4 godine dok sam našao sve(10 kom) a vidio sam u rumi na vašaru da ih ima po cjeni od 150-180e komplet sa nosačem
 
Pa to uopšte nije interesantno posejati toliko puno za jedan dan! Taman se uhodaš u posao, a ono nema više njiva za setvu. :haha:

(bar iz perspektive nas malih...) :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ja i u soji i u kukuruzu idem 6-6,5 km/h, sejalica je gaspardo 6 redi na 70cm i vuče je IMT 577 u prvoj na nekih 1700-1800 obrtaja. Prosle godine od pola 9 do pola osam uveče posejao 34 jutra soje sa selidbom sa njive na njivu i pauzom za jelo.

Zaboravio sam ovde da napišem da su njive dugačke 280m, tako da je bilo okretanja podosta...
 
Evo,drugar zavrsava remont i farbanje,sejalica odradjena do najsitnijeg detalja

2r221hd.jpg
[/IMG]
vd05qs.jpg
[/IMG]
nygv87.jpg
[/IMG]
mc7szc.jpg
[/IMG]
 
Probaj u Plastometal.. JA sam kod njih narucio tabelu sa razmakom za soju...

- - - - - - - - - -

Imaju i nalepnice posto rade i remont...
 
Zna li neko neku dobru firmu koja proizvodi delove,ili prodavnicu delova za IMT 634.454 pneumatsku sejalicu?
Konkretno,trebaju mi zagrtači.
Imao sam IMT-ovu cetvorednu sejalicu proizvedena 89.godine. Sejalica je prodata a ostali su orginalni zagrtaci koje nisam upotrebljavao, a ostali su i tanjiri za soju koji su posejali svega par jutara.
 
Poslednja izmena od urednika:
Drugari, imam problem sa pločicama za soju. Naime imam pločice od 120 rupa dvorede, i nikako neće lepo da hvataju dva reda, šta god da uradim, nepomaže. Nabavio sam jednorede od 80 rupa, a nigde memogu da nađem na koliko bi ta pločica isejaval na Olt sejalici sa standardnim lančanikom z 24. Ko je bi pločice jednoredne trebao da stavim da bi dobio razmak oko 3 cm?
 
Drugari, imam problem sa pločicama za soju. Naime imam pločice od 120 rupa dvorede, i nikako neće lepo da hvataju dva reda, šta god da uradim, nepomaže. Nabavio sam jednorede od 80 rupa, a nigde memogu da nađem na koliko bi ta pločica isejaval na Olt sejalici sa standardnim lančanikom z 24. Ko je bi pločice jednoredne trebao da stavim da bi dobio razmak oko 3 cm?
ne možeš sa jednorednom pločom bez izmjene lančanika dobiti sklop od 3cm
 
Pa šta da radim? Otišlo mi je oko 62,63 kile po kj, sejao sam na 2.8, da ga razredim malo recimo na 3.1?
 
Nazad
Vrh