Pneumatske sejalice za kukuruz

Znam al me zanima koliko se praktično puta to nekome desilo tokom sezone ?
Mani se desi jedno 2-3 puta godišnje , na posejanih 50tak kj.
Najčešće ako prođem kroz blatnjavo pa se zapuše ulagači zemljom.Mislim da će to i ove godine biti dosta učestalo, obzirom na vlagu koju trenutno imamo. Zgodno je kad ne moras posle svake brlje silaziti da proveravas dal su ulagaci prohodni za seme.
Jednom mi je grumen zemlje odskocio gore i na nodetki zaglavio kardan baterije pa je pukao osigurač, tu se ukljucila kontrola setve, al je tada i zvono javilo.
Prošle godie sam uzeo majevicu, pa mi se desilo i da su se creva od turbine navukla prašine pa je bio slab vacum itd...
 
Sejem vec dugo bez kontrole setve i mozda zato sto je nemam uopste ne osecam potrebu za njom. U prvom planu mora sejalica biti u dobrom stanju i onda osim sto su pukli u par navrata plasticni "pikavci" u zvonu nisam imao vecih problema da ne poseje. Ne kazem da ne valja ali ne vidim da je neophodna stvar.
 
Uradiću onako kako patent nalaže pa ću videti.Do kraja tekuće Nedelje trebalo bi biti i isprobano.Trenutno je sve u rinfuzi.
 
E pa sad Maticu... Nije da je do novca, vec lepo sam napisao da ne vidim da mi je neophodna. Od kad sejem desilo se kvarova ali uvek je pukla plastika u zvonu i bio sam normalno obavesten da ta baterija ne seje! Drugih kvarova ili desavanja da ne seje a da samo vozim nije mi se desilo. Pratim koliko semena imam u kutijama i to je to.
Potrebu za elek. kontrolu setve vidim u toj meri isto kao kad bi hteo imati elek. kontrolu na crtalu!:osmeh: Da mi pisti malo ako zaboravim da pustim crtalo!:osmeh: Dakle sve je do posvecenoj paznji radu!
 
Prodacu sejalicu I platicu cetiri nadnicara da mi seju kukuruz pod motiku. Kazu da su ljudi pre 50 godina sleteli na mesec, a mi u 21 veku pobijamo neku tehnikicu od 100 I kusur evra. A radimo sa traktorima koji poseduju komp. Koji apsurd. :haha:
 
Ne kažem da je preko potrebna stvar ali je uređaj koji sebe otplati i opravda svakoga dana u sezoni.Peet dešavale su se neke veoma banalne stvari prilikom setve koje su za uzvrat ostavljale ne posejanu brazdu ili čak dve a sve bilo u redu sa sejalicom kada pogledaš.
 
Verujem ti i ne kazem da je to losa stvar. Ne daj Boze da mi se desi tako nesto a da presudim da ako bi imao e. kontrolu setve bio bi obavesten na vreme. Sigurno bi je odmah stavio! Za sad "da kucnem u drvo" ne vidim potrebu!
 
Evo moja je danas stigla i placena je 170e.. Kontrola za 4 reda je 170e ali uz malo ubedjivanja covek je pristao da mi da za 5 reda u istu cenu.. Plus da mogu da iskljucujem bateriju koju ne koristim..

031715131248.jpg
 
Morao si mu kukati samo tako čim si ga ubedio.

Zamisli nisam ga ja ubedio.. :haha: Nego nas kolega Ilicmilan.. Zahvaljujuci njemu je tako pazareno..

On mi je sve to ugovorio moje je bilo samo da dam adresu i 170e + transport.. A Milan sigurno ima neke metode ubedjivanja na to mi svaka cast... Zahvaljujem mu se ovom prilikom.. :bravo:
 
E pa ti si onda jos i najbolje prosao... Imao sam i ja ponudu da mi jedan caletov kolega to sklepa (on radi alarmne sisteme) samo to bi bilo ne lipsi magare,pa rekoh caletu nemoj molim te... :haha:
 
nije malo.....al, ako usporediš da 2ha sjemena suncokreta kws dođe 250€, i da njivu neposije dobro, itd itd, onda je šteta da se loše posije......zbog 170€.....jel može mjeriti koliko je hektara posijano? koje sve funkcije ima?
 
Ova moja kontrola nemoze.. Sa meracem hektara kosta oko 300 evra.. A ja sam nabavio mehanicki brojac hektara (to ejst treba kolega da mi posalje ovih dana) i za taj mehanicki kazu da je precizan...
 
Nazad
Vrh