Pneumatske sejalice za kukuruz

Ako ne sejes na veci razmak od 24,5cm onda nadji njene original ploce 27x5,5mm i da vidis kako seje,dobar prohrom a sporije okrece ploce,bude raspored keva.
Gde mogu da se nabave te ploce? Nasao sam na jednom oglasu covek pravi te ploce, bilo koji broj rupa i bilo koje debljine sa mesacima, sve kao original ploca. Da li je bolje da narucim ove 27x5,5 ili da jurim negde nodetove ili oltove.
 
Kolega koliko su bile ploce???
800din su po komadu ali posto sam uzeo svasta nesto kod njega dao mi ih je po 750din!

- - - - - - - - - -

Kada sam bio u Majevici da preuzmem sejacicu uzeo sam ploce sa 70 rupa za soju, rekli su mi da oni ni ne prodaju sa vise od 70 jer je plasticni prsten koji naleze na plocu sa Tomine slike manji na Majevicinim sejalicama i da nema prostora da ploca sa dva reda rupa pokupi dva reda zrna. Zna li neko moze li se taj plasticni prsten sa Nodet-Olt sejalica koristiti i na Majevicinim sejalicama?
Ja sam uzeo i set plasticnih prstenova za ploce sa dva reda rupa jer nebi mogla raditi sa redovnim prstenovima.
 
Znaci to je ta cena svuda.. Ja se malo raspitivao i uglavnom je 750-800din... Hvala kolega..

Uzgred narucena je kontrola setve sutra bi trebala da stigne...

4+1 senzor za petu bateriju po potrebi ako budem radio soju sa 5 reda... Odradio mi je covek za 5 reda (stvarno ljubazan) i odradio tako da mogu da ugasim taj red kad ne sejem sa njim da ne pisti bezveze...
 
Znaci to je ta cena svuda.. Ja se malo raspitivao i uglavnom je 750-800din... Hvala kolega..

Uzgred narucena je kontrola setve sutra bi trebala da stigne...

4+1 senzor za petu bateriju po potrebi ako budem radio soju sa 5 reda... Odradio mi je covek za 5 reda (stvarno ljubazan) i odradio tako da mogu da ugasim taj red kad ne sejem sa njim da ne pisti bezveze...
Od koga si narucio Ciro?koja cena?
 
Mnogo se priča o toj kontroli sjetve , pa jedno pitanje za kolege koji imaju kontrolu koliko puta vam se godišnje aktivirala ta kontrola , tj alarm ili šta god ?
 
Mnogo se priča o toj kontroli sjetve , pa jedno pitanje za kolege koji imaju kontrolu koliko puta vam se godišnje aktivirala ta kontrola , tj alarm ili šta god ?
<br>Kontrola se aktivira uvek kada ima neki problem,nevezano vremenski.Mogu reci da bez nje nebih vise sejao svaka greska se signalizira,to moze biti i vise puta na dan,a nemora nijednom za celu sezonu sva mudrost je da vozis rasterecen i nemislis o nicanju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam silazio svaki krug da proverim sejalicu... Nadam se da sa kontrolom necu imati potrebe to da radim i samim tim cu dosta ubrzati posao sto je najbitnije...
 
Imate ovde pisanog o tome.
http://poljoinfo.com/showthread.php?559-Elektronska-kontrola-setve
Inače zapišti kada mi spadne lanac sa pogona,zapišti kada je vlažnije seme u kutiji pa se od štruckanja zaglavi pa ne ide dole,pišti kada nestane semena u bateriji a bome znalo je i da pišti kada se raspuste kontakti koji drže zalepljen senzor za ploču pa se senzor počne mrdati pa onda kao lovački pas gore-dole na svaki zvižduk dok ne ukapiraš o čemu se radi.U svakom slučaju dobra stvar.Preporučujem modele kod kojih može da se isključi nadzor baterije koja ne seje,baš iz razloga da ne bi pištala bez veze.:cool:
 
Na agroelektroniki ne mogu da iskljucim bateriju koja ne seje.Nadzor stalno radi na svim sekcijama.
 
Na agroelektroniki ne mogu da iskljucim bateriju koja ne seje.Nadzor stalno radi na svim sekcijama.

Moze ali nisi to trazio kolega kad si kupovao... Meni sad tako odradio.. Mogu da ugasim bateriju koju ne koristim.. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Naj bolje one mehanicke dvojica polupijani na one platforme i dok im oci ne ispadnu to je kontrola:haha:

Nemo da su pijani to onda i nije neka kontrola.. :haha:
 
Nazad
Vrh