Pneumatske sejalice za kukuruz

E vidis, to me zanimalo, jer na jednoj sijacici je gore 5 lancanika i sije soju, al to je onda netko sam pravio, jer na oltu su 3 gore i 4 dolje, a tako je i na nodetu, pa mi taj dio nije bio jasan....hvala na slici i odgovorima!!!!
 
na svojoj nemam naljepnice, to ću morat pogledati ako ima u oltu, jer u šidu nisam vidio......
 
pitao sam vas par puta i nisam dobio odgovor :sta: nadamse sada cu dobiti. ima li neko sejano kukuruz sa ovakvim nagaznim tockovi i dali je to uopste moguce? evo sliku
imagehandler-1.jpg
 
Da li one bolcne sto se kace poluge moraju da budu uvek iznutra ,ili je nejo stavljao i spolja.Nesto bi da eksperimentisem sa sejalicom i prskalicom pa da nepogresim.
 
Planiram i da na prskalici od 650 litri stavim uze bolcne za 542 ,al neki tvrse da treba da idu uznutra ,navodno jace je ,po meni je to isato al ajd da pitam.
 
Ne vidim razlog zasto bi bilo slabije ako je spolja. Sve masine sa duplim kacenjem imaju manju kategoriju unutra i vecu spolja.
Na prskalici je manja iznutra i isto nosi 660l kao ispoljnja.
 
Po meni lice na klasicne ,samo sto se ne steluju sire i uze,i verovatno nemaju lufta

steluju se oni i imaju lufta izmegu ali neznam tocno kolko cinimise da je to 2-3cm dal je to dovolno za kukuruzu i kako ce da bude nicanje nezz.


jos jednom molim forumase ko ima iskustva nek mi pojasne sta je razlika pomegu klasicni i ovi manji nagazni tockovi. hvala unapred :ppozdrav:
 
Pozz forumasi.Gledam neke majevica sejalice imaju diskosne ulagace,ali opet i raonike odma iza,u cemu je tu fora,zasto nije kao kod npr gasparda i drugih,gde je postoji samo diskosni ulagac,jel to nesto kao polu diskosne :sta:
 
Ima li negde da se nabavi gumeni zadnji točak za Olt kao kod ovih gore na slici. Interesuje me da poboljšam setvu.
 
Nazad
Vrh