Pneumatske sejalice za kukuruz

Pisao sam u vezi kupovine nove el.kontrole.Dao bi ja svoju el.kontrolu uz sejalicu prilikom prodaje ali bi je uračunao u cenu bez razmišljanja.
 
--
prenosnik%20PSK.png


Pre nekih desetak godina mi se desilo,da mi se zaokruženi zupčanik (pogonski) u gornjem kućištu,liveni aluminijumski ,okrenuo se na cevi,nema zašto da cvika plastičnu čiviju u zvonu,a naravno kardančić nevrti - neseje
Da zlo bude veće,njiva je bila 4kj,dužine oko 200m,a ovo se desilo u 2.-3. prohod,kukuruz sam sejao,semena bilo pa vrti,kad sam završio,da podignem baterije,pa da idem na sledeću njivu,imao sam šta da vidim kad sam otvorio tu jednu kutiju za seme,kad nisam pao u nesvest,pa Jovo nanovo,nađi gde je počelo,kontriraj prohod(mislim da je sleva druga baterija bila na četvororednoj OLTovoj) sa drugom sa desna,i gas
Otad sam svaki treći-četvrti prohod puštao sejalicu na put i gledao iz traktora dali ostaju zrna,dok nisam kupio el.kontrolu setve
 
KAd si vec postavio tu skilu ajde da postavim ovo pitanje.. Kod mene na sejalici su ti gornji reduktori labavi (to jest postoji biksna) pa oni imaju malo lufta gore dole,dok sam na vecini sejalica video da su ti reduktori zategnuti srafom skroz...

Ja sam tako ostavio kako je bilo sa tom biksnom i oni imaju malo tolerancije gore dole..

KAd sam remontovao ovu Nodetku (ne moju) isto sam napravio te biksne zato sto su bile samo 2 a drugi reduktori bili zategniti,reko ajde da ih napravim da bude to kako treba...

Sigurno je to tako zato sto nije sve stoposto u centru...
 
I šta sad,izigravao si psa tragača po njivi :udri:i potrošio još toliko vremena da to sve ispraviš i uradiš kako valja :cool:.**greška ga kome se tako neka glupost nije desilai nije kopao po njivi da vidi gde je prestala da seje pa kreći u popravljanje.Ja sam tako sejao suncokret i spadne mi lanac na maji ali na lancaniku koji se nalazi na setvenom aparatu.Iz traktora pogledam svi se lanci okreću,ma ide super.U majine baterije hvala bogu stane suncokreta i-haj,stanem posle nekih 5,5-6kj ono prc jedna baterija ne seje.Ishod izgubljenih sat i po vremena da se to sredi.Da je duplo skuplja ta kontrola-ne bi bilo mnogo obzirom koliko pomaže.:ppozdrav:
 
Mindjusar nisi jedini koji je nadrljao sa zubcanikom, tako da ako te to tesi takodje pre desetak god. smo slicno prosli , naime radilo se o 3 kj. i u predzadnjem krugu primetimo da je jedna kutija sa semenom puna. I onda menjaj zubcanik i J ovo nanovo jedan red teraj 3 kj.
 
Spajki tako ti i treba kad ne vodis tatu na njivu. Na mesec su nasli nacin da odu,ali kontrolora boljeg od baabe JOK!! :osmeh: :ppozdrav:

Jos neki sad prodaju i nisu ni tako skupi:
http://www.kupujemprodajem.com/Elektronska-kontrola-setve-19794166-oglas.htm?filter_id=30696608
http://www.kupujemprodajem.com/Elektronska-kontrola-setve-19963618-oglas.htm?filter_id=30696608


Nisam smeo da kupim ovu za 130e ili ovu drugu... Neznam svi su mi govorili da je Agroelektronika proverena... A ovi drugi neznam kako se pokazalo..

Znam da se ta od 130e montira na drugo mesto i mora da se busi aluminiumsko kuciste... To mi se kao prvo nije svidelo pa sam odustao i uzeo uvu od 170e... Nije tolika razlika u ceni ali ova je proverena,ni senzori nisu isti...
 
olt-tronic je original, i mislim da dođe oko 400 ili 500€, al nisam siguran.......
 
Danas montirao kontrolu setve i prvi utisci su dobri... Probao malo sejalicu po dovoristu i testirao kao kvarove i ivek je reagovala bas ta baterija koja je iskljucena ili u koju nisam nasuo seme...
 
I ja mislim da je 3 i 4.
Evo ovaj crveni lancanik i pored, taj zeleni lancanik istog oblika (ne vidi se bas najbolje najmanji lancanik, ali je tamo, znaci 4):

hZ658da.jpg
 
Nazad
Vrh